Велика Британія має намір посилити економічну співпрацю з Україною і надалі надавати їй військову допомогу, незважаючи на те, що віддає перевагу дипломатичному вирішенню протистояння з РФ, заявив прем’єр-міністр Сполученого Королівства Борис Джонсон.

“Життєво важливо, щоб Росія відступила і обрала шлях дипломатії. Я думаю, це все ще можливо. Ми прагнемо участі в діалозі, але у нас є готові санкції, ми надаємо військову підтримку (Україні – ІФ) і також посилимо нашу економічну співпрацю ( з Україною – ІФ). Оскільки ми твердий і стійкий союзник України та підтримуємо територіальну цілісність, суверенітет України”, – сказав Джонсон на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Києві у вівторок.

Глава британського уряду додав, що потенційне вторгнення РФ в Україну повністю суперечить заявам президента РФ Володимира Путіна про його дії на користь українського народу.

“Український народ і світ судитимуть про Сполучене Королівство та інші країни з того, як ми відповімо і як допоможемо”, – наголосив глава уряду.

Прем’єр також наголосив на важливості того, що в РФ мають усвідомлювати реалістичність опору української сторони.

“В Україні 200 тис. військових, вони чинитимуть дуже запеклий і кривавий опір. Думаю, батьки, матері в Росії повинні подумати над цим”, – повідомив Джонсон.

Окрім цього, Борис Джонсон заявив, що санкції проти Росії набудуть чинності автоматично – в ту саму хвилину, коли розпочнеться вторгнення в Україну, і вони дадуть змогу цілеспрямовано бити по комерційних інтересах Росії.

“Життєво важливо, аби в Москві розуміли, що автоматично ці санкції набудуть чинності з тим, щоби в ту хвилину, коли почнеться вторгнення на територію суверенної України, ці санкції почнуть працювати”, – сказав він.

Джонсон також зауважив, що запропонований британським урядом пакет санкцій вплине також на зміни в національному законодавстві Королівства, і це дасть змогу цілеспрямовано бити по комерційних інтересах Росії і її громадян, організаціях і її комерційних об’єднаннях.

Премʼєр уряду Британії додав, що його сторона вже узгодила цей підхід із американськими партнерами, висловивши сподівання, що ці санкції запрацюють одночасно.