Розкрито головних кандидатів на посаду генерального прокурора замість Руслана Рябошапки.

Так, з’ясувалося, що Генпрокуратуру може очолити діюча в. о. голови Держбюро розслідувань Ірина Венедиктова з партії «Слуга народу». Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерело в керівництві фракції «Слуга народу».

Крім того, розглядається кандидатура народного депутата Сергія Іонушаса.

Зазначимо, що Венедиктова в даний момент очолює Державне бюро розслідувань. Нещодавно вона виступила з жорсткою критикою Рябошапки, звинувативши генпрокурора в тому, що він не призначає процесуальних керівників на кримінальні справи.

За її словами, правосуддя в Україні кульгає через відсутність процедури заочного засудження і блокування розслідувань виробництв внаслідок нестачі процесуальних керівників.

Крім того, саме Венедиктова займалася підготовкою підозр екс-президенту Петру Порошенку в ДБР. У зв’язку з цим вельми ймовірно, що на посаді генпрокурора вона все ж підпише підозру колишньому президенту.

Відзначимо, у відповідному проекті постанови йдеться про те, що за півроку Рябошапка не добився ніяких значимих результатів. Як заявив лідер фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, останньою краплею стало те, що генпрокурор не підписав підозру колишньому президенту України Петру Порошенку.

У приклад провалу роботи Рябошапки наводяться справа Олега Гладковського – обвинувальний акт досі не передано до суду, справа контрабандиста Вадима Альперіна, а також відсутність прогресу в розслідуванні резонансних вбивств.