Президент України Володимир Зеленський після оголошення результатів екзит-полів заговорив про кандидатуру на пост нового прем’єр-міністра.

На брифінгу після закриття виборчих дільниць Володимир Зеленський відповів на питання, чи бачить він прем’єром України Юлію Тимошенко. При цьому відповідь дуже засмутить лідера “Батьківщини”.

“Я вважаю, що саме прем’єр-міністром в Україні має бути, повторюся, нове обличчя, експерт в економіці”, – заявив президент.

Водночас Зеленський ще під час голосування, 21 липня зазначав, що вже проводить консультації з майбутнім прем'єр-міністром.

"Я скажу чесно, але це може не сподобатися окремим людям, які пройдуть до парламенту, бо вони бачать себе на цьому місці. Знову ж таки у мене тут незмінна позиція: я вважаю, що ця людина повинна бути абсолютно професійним економістом, який не повинен мати жодного політичного руху. Я хочу, щоб це був абсолютно незалежна людина, яка ніколи не була ні прем'єр-міністром, ні спікером, ні лідероя якоїсь фракції. Я бачу такого лідера. Чесно вам скажу: проводяться консуультації, розмовляю. Хочу мати уявлення", – сказав глава держави.

Імені кандидатів на пост президент не назвав, але перерахував, хто не має права навіть брати участь у відборі.

Цікаво, що за словами лідерки "Батьківщини", склад майбутньої парламентської коаліції залежить виключно від президента України Володимира Зеленського, чия партія "Слуга народу" набрала найбільшу кількість голосів на позачергових парламентських виборах.

"Те, якою буде коаліція, залежить зараз від президента Володимира Зеленського", – сказала Тимошенко на брифінгу в неділю ввечері в Києві у виборчому штабі "Батьківщини".

Вона наголосила, що у Зеленського та його партії є повне право формувати парламентську коаліцію, так, як вони вважають за потрібне, і відповідальність за це лежить на президентові.

Тим часом, у "Голосі" та "Слузі народу" назвали імена кандидатів на прем'єр-міністра. 

Новим прем'єр-міністром може стати ексзаступник голови Нацбанку, представник України в Міжнародному валютному фонді Владислав Рашкован.

Про кандидатуру Рашкована підтвердили і в оточенні Зеленського, пише theБабель. Там назвали ще дві кандидатури – глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв і виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Цікаво, що кандидат у депутати від партії "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що "на прем'єра зараз є 3-4 кандидати, чого до цього не було. Юлії Тимошенко там немає і Палиці там немає", – сказав він.

Ще одним кандидатом на прем'єрське крісло називають секретаря РНБО Олександра Данилюка. Проте він сам це спростовує – мовляв, йому комфортно і в РНБО.