За словами канцлера Німеччини Олафа Шольца, президент РФ Володимир Путін давно планував напад на Україну, а рішення про саме вторгнення ухвалив щонайменше за рік до нього. Про це він сказав в інтерв’ю CBS.

“Насправді ніхто не знає”, відповів Шольц на питання, коли у Путіна вичерпається ресурс на продовження війни, але тривале планування, за словами канцлера, свідчить про те, що він готовий до тривалої війни.

Він є лідером дуже великої країни, де живе багато людей, з багатьма засобами, він справді веде цю жорстоку війну і він готувався до неї дуже довго, – сказав Шольц.

“Я думаю, що рішення вести цю війну було прийнято за рік до її початку або, можливо, раніше, тому що він готувався до неї. І тому він зможе продовжувати війну дуже довго”, – зазначив він.

Шольц сказав, що хоча Путін “цього не визнає”, але Росія відчуває на собі вплив західних санкцій.

Це відбувається з не настільки розвиненою країною, яка справді потребує всіх технологій з решти світу, щоб мати відповідний рівень життя, – зазначив він.

Але коли його запитали про приблизно 2 мільярди доларів на місяць, які Німеччина витрачає на поставки російського газу, вугілля та інших енергоресурсів, Шольц заперечив, що дає Путіну можливість послабити ефект від санкцій.

Він не може нічого купити за гроші, які отримує від нас, тому що є всі ці санкції на імпорт сучасних технологій і речей, яких він потребує. Тож це те, що [Путіна] дуже розлютило , – сказав він.

Крім того, за словами Шольца, Німеччина докладає всіх зусиль, щоб зменшити суму, яку сплачує Росії за енергоресурси.

Через тотальні провали зі свого боку, президент РФ Володимир Путін намагається втягнути Білорусь в повномасштабну війну з Україною. Своєю чергою, Мінськ намагається переконати світ, що не становить військової загрози. Експерти наполягають, вірити таким заявам – не можна.

Про це повідомляється в ефірі проекту FREEдом. На їхню думку, Росія наполягає, щоб Лукашенко якомога швидше вводив свої війська.

Цілком ймовірно, що Білорусь готується до того, щоб вплутатися в цю війну. Насправді у Путіна багато важелів, щоб тиснути на Лукашенка, – зазначив військовий експерт Олег Жданов.

Наразі Білорусь все ж бере участь у війні, нехай і побічно. З її території в тому числі відбувалося вторгнення російської армії на київському напрямку, а зараз регулярно відбуваються ракетні обстріли всієї території України.

За даними Генштабу ЗСУ, Білорусь надає й іншу військову допомогу Росії. Так, в Бєлгородську область була відправлена партія боєприпасів до 20 вагонів. Також, ймовірно, була надана військова техніка.

Українська розвідка з’ясувала, що Росія планувала провести теракти, щоб змусити Лукашенка вступити у війну. Вступ Білорусі у війну дозволить Кремлю відкрити другий фронт і змусить Україну перекинути на цей напрямок частину ЗСУ зі сходу.

За даними експертів, ще одним завданням білоруської армії може стати перерізання постачання озброєнь Україні через західні кордони.

Лукашенко не дуже хоче посилати свої війська в Україну. Це теж факт. Лукашенко дуже боїться, що все це закінчиться розгромом його армії, можливо, полоном або переходом на бік України. Зрештою це поставить під загрозу існування його власного режиму, – пояснив політолог Петро Олещук.

На думку експертів, шанси, що Лукашенко втрутиться у війну становлять 50 на 50. Однак Путін зробить все можливе, щоб схилити чашу терезів на свою сторону.