632673

Харківський Науково-дослідний інститут медичної радіології імені Григорьєва вивчає методи лікування людей за допомогою іонізуючого випромінювання, що застосовується для лікування онкологічних захворювань та радіаційних уражень.

Інститут багато співпрацює з іноземними науковими закладами та міжнародними організаціями – МАГАТЕ, ВООЗ.

Для ефективної роботи коштом українського бюджету Інститут закуповує дороге імпортне обладнання. Замовлення з Харкова йде в Національну академію медичних наук. Гроші академії дає Міністерство фінансів.

Національна академія каже, що гроші заклали в державний бюджет ще у 2013-му. Але з Держказначества до Інституту радіології вони так і не дійшли.

Ситуацію ускладнює ще й те, що одну з фірм-постачальників – ТОВ "Топсервіс-Медтехніка" пов’язують із з екс-головою комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяною Бахтєєвою, про що писали журналісти видання "Наші гроші". За старої влади ця фірма вигравала мало не всі тендери, в яких брала участь.

Ситуація складається патова. На папері бюджетні гроші в Києві є. До харківського Інституту медичної радіології вони не доходять. Фірми-постачальники не можуть отримати своїх проплат. Життєво важливе обладнання простоює. Надавати кваліфіковану допомогу пацієнтам вдається, але ціною таких тяжких зусиль. Хворі й гадки не мають, що все це робиться в борг.