Президент Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням скликати позачергове пленарне засідання парламенту для розгляду внесених до парламенту главою держави законопроектів.

Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на відповідний лист глави держави, який є у редакції.

"Прошу скликати 18 липня 2019 року позачергове пленарне засідання Верховної Ради, до порядку денного якого включити розгляд внесених президентом України проектів законів: "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування…", "Про внесення змін до Закону України "Про Вищий антикорупційний суд (про початок роботи суду)", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про відстрочення застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митні території України", – сказано у листі.

За даними джерел, в апараті парламенту лист президента зареєстровано 17 липня.

В свою чергу, якщо Верховна Рада завтра не збереться на позачергове засідання, тоді необхідні антикорупційні законопроєкти будуть ухвалені новим парламентом, а щодо нерозмитнених автомобілів з іноземною реєстрацією Офіс презедента скличе термінову нараду

 Про це заявив заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка на брифінгу з приводу позачергової сесії Верховної Ради

"Наш першочерговий план і бачення – парламент повинен зібратися й ухвалити ці законопроєкти, їх три.  Якщо цього не буде зроблено, очевидно, що антикорупційні ініціативи будуть ухвалені як першочергові вже новим парламентом. Стосовно штрафних санкцій щодо нерозмитнених автомобілів з іноземною реєстрацією – нам доведеться скликати термінову нараду з колегами з МВС, Національної поліції, Мінінфраструктури, представниками громадських об'єднань і шукати якісь інші механізми. Але закон поки що таких прямих механізмів не передбачає. Це може призвести до досить серйозних конфліктів, можливо, навіть на дорогах", – сказав Рябошапка.

Він додав, що "євроблях" в Україні нині налічується близько 800 тисяч.