Служба безпеки України може отримати повний комплект заступників глави СБУ.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов. За інформацією журналіста, тимчасово виконуючий обов’язки глави СБУ Іван Баканов представив на затвердження президентові чотирьох заступників голови – Баранецького, Дублика, Нескоромного і Карпенка.

Кандидатуру Баранецького президент вже затвердив, а рішення по трьом іншим кандидатам – в стадії затвердження. В експертному середовищі схвально висловлюються про можливі призначення, зокрема, Нескоромного і Карпенка. Увага до них обумовлена тим, що цих офіцерів пропонують назначити на ключові позиції, які стосуються економічного блоку і слідства. 

Як пише Юрій Бутусов, курирувати економічний блок буде Олександр Карпенко, який зараз служить начальником СБУ на території Донецької та Луганської областей.

Курирувати слідством в СБУ буде Дмитро Нескоромний. Він пройшов по всіх кар’єрних сходах в главку «К» до заступника начальника главку. Нескоромний брав участь в затриманні «діамантових прокурорів». 

А 27 лютого 2017-го новий начальник «К» Павло Демчина, що прийшов на місце Віктора Тріпака, звільнив Нескоромного.

Як повідомляють джерела в Офісі президента, на посаду заступника голови, який курирує підрозділи захисту національної державності, пропонується призначити генерал-майора Олександра Дублика.

Дублик був призначений начальником департаменту захисту національної державності в березні 2014 го ще в.о. президента Олександром Турчиновим. У березні 2015-го указом президента Порошенко йому було присвоєно звання генерал-майора, але потім його зняли з посади і він став просто радником глави СБУ Василя Грицака. 

Дублик користується великим авторитетом, на початку війни він направив сили департаменту на боротьбу з російськими агресорами. Зняли його з посади тільки тому, що Дублик не був "ручним", і має характер відстоювати свою думку перед начальством. 

У всякому разі, якщо президент Зеленський приклад рішення, це покаже, що боротьба проти РФ залишається пріоритетом, – пише журналіст.

Нові призначення в цілому є позитивним сигналом для суспільства і бізнесу. Всі кандидати – кадрові офіцери і генерали спецслужби, з досвідом роботи і просуванням кар’єрними сходами в роки війни. 

Вони не замішані в публічних скандалах і за ними не тягнеться корупційний шлейф. Зокрема, є очікування, що з приходом Олександра Карпенка на керівництво економічним блоком СБУ, Служба нарешті займеться питаннями «за профілем» – захистом економічної безпеки України.

Також журналіст доджав, що у разі затвердження всіх кандидатів президентом Володимиром Зеленським, в СБУ буде сформовано повний комплект нових заступників голови СБУ.

"Це не люди з вулиці, не представники якихось інших відомств, як це зробив свого часу Ющенко після 2004-го року, а діючі практики, які досягли якогось певного службового рівня.