Стало відомо, як президент Володимир Зеленський поставився до провального голосування про відставки глав МЗС, СБУ та Міноборони у Раді.

Про це в ефірі українського телеканалу розповів представник президента в Раді Руслан Стефанчук.

За його словами, вже наступного тижня глава держави Володимир Зеленський внесе до Верховної Ради нові 4 подання-про звільнення глав Міноборони, СБУ, МЗС і генерального прокурора Юрія Луценка.

Стефанчук зазначив, що після провалу голосування за звільнення керівників СБУ, МЗС і Міноборони президент планує внести не 3, а 4 подання, одне з яких – про звільнення глави Генпрокуратури  – Луценка.

“Ми будемо показувати, що в ситуації, в якій сьогодні абсолютне нерозуміння і неприйняття позиції президента, президент буде наполягати, що це в межах його конституційних повноважень, і будемо очікувати плідної реакції з боку Верховної Ради”, – пояснив він позицію глави держави.

Представник Володимира Зеленського в парламенті також додав, що глава держави має кандидатури на посади глав МЗС, СБУ, ГПУ і Міноборони, але називати їх в прямому ефірі він не став. За словами Стефанчука, “за деякими напрямками є кілька кандидатур”.

“Єдине, що я можу гарантувати, що не буде тривалого розриву між звільненням і призначенням. Це буде внесено відразу”, – резюмував представник Зеленського у Верховній Раді в ефірі українського телеканалу.

Додамо, що під час інавгураційної промови Президента України Володимира Зеленського народні депутати раділи ініціативі зняття недоторканності. 

Однак, в ході чергових засідань свою позицію парламентарі не підтвердили, адже жодного разу так і не винесли питання на порядок денний.

Про це в кулуарах ВРУ, заявив представник Президента у ВР.

«Зі свого боку ми зобов’язання виконали. Наголосили ВРУ на тому, що разом з імпічментом було б справедливо ухвалити закон про скасування депутатської недоторканності. Тоді б ми чесно і відкрито пішли на вибори, не обмежуючись соціальними статусами», — коментує він.

Представник Президента у ВРУ обурюється, що нині на розгляд ВРУ не було винесено питання про зняття депутатської недоторканності.

«І президент, і депутати мали б можливість зробити те, що у світі називається процедурою відкликання. На жаль, депутати не повернулися до питання імпічменту, не включили у голосування зняття депутатської недоторканності. Хоча під час інавгураційної промови президента вони неймовірно плескали цій ініціативі», — каже Руслан Стефанчук.

"Законопроект про депутатську недоторканність — це питання не одного дня", – запевняє Стефанчук.