Кандидат у Президенти, артист Володимир Зеленський пообіцяв посадити одного з кандидатів у Президенти у в'язницю.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Зеленського.

"Йдучи, сьогоднішня влада вирішила забрати з собою вкрадене у народу, у армії, яка воює. Вчора ми дізналися про розкрадання в "Укроборонпромі", сьогодні – про те, що влада руками суддів Конституційного Суду звільнила себе від відповідальності не тільки за ці крадіжки, але й інші, в рази більше. 

Конституційний Суд визнав неконституційною кримінальну відповідальність чиновників за незаконне збагачення. Тобто за все, що влада вкрала за останні 5 років, притягнути до відповідальності буде неможливо", – сказано в повідомленні.

Зеленський пообіцяв підготувати "відповідь клептократії" спільно з експертами, так, щоб ніхто "не уникнув відповідальності". При цьому він частково процитував передвиборчий слоган нинішнього Президента, Петра Порошенка.

"Кандидатів багато, але один з них, безсумнівно, сяде в тюрму!" – сказано в повідомленні.

Відзначимо, що стаття N368-2 дозволяла притягти чиновників до відповідальності у випадку, коли їхні активи та витрати явно перевищують офіційні доходи. 

Логіка проста: якщо сім'я чиновника має майно та стиль життя, що не відповідають їхнім офіційним доходам – він причетний до корупції і повинен відповідати за це.

Щоб не було маніпуляцій щодо порушення презумпції невинуватості, довести невідповідність майна офіційним доходам – завдання слідчого та прокурора.

Наслідки ймовірного рішення КС не лише для гучних розслідувань Національного антикорупційного бюро України, а й загалом для України вже можна передбачити. 

Адже криміналізація незаконного збагачення була однією з вимог одразу двох міжнародних партнерів України – Міжнародного валютного фонду та Європейського Союзу. 

Простіше кажучи, через скасування відповідальності за незаконне збагачення Україна не отримає наступний транш МВФ, навіть якщо всі інші зобов'язання за поточним меморандумом із МВФ будуть виконані.

Без коштів МВФ Україна знову може зіткнутися із суттєвими труднощами у виплатах зовнішніх запозичень. Адже лише у 2019 році Україна має погасити боргів на 14 млрд доларів США, що складає 75% від міжнародних резервів України станом на початок 2019 року.

Крім того, будуть закриті 65 справ НАБУ щодо незаконного збагачення народних депутатів, міністрів, керівників держустанов, військових прокурорів, заступників голови СБУ та інших одіозних топ-чиновників.