Президент України Володимир Зеленський заявив, що розраховує «знайти порозуміння» з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

Про це він повідомив після оголошення перших даних екзит-полів дострокових виборів до Верховної Ради в штабі партії Слуга народу.

«Мені здається, що ми знайдемо порозуміння, бо мені це здалося протягом цього дзвінка», — сказав Зеленський, коментуючи недавні переговори з главою Кремля.

Також він висловив упевненість у швидкому вирішенні питання полонених РФ українських моряків і назвав його пріоритетним. Президент підтвердив, що обговорював з Путіним обмін полоненими.

"Я впевнений, що ми найближчим часом вирішимо це питання. Я дуже цього хочу. Ми дуже багато над цим працюємо. Це питання пріоритетне для нас", – заявив він.

За словами Зеленського, Україна не виходить з Нормандського формату і Мінських угод.

У Кремлі повідомили, що розмова стосувалася тем війни на сході України і обміну полоненими. «Досягнуто домовленості про продовження цієї роботи на рівні експертів», — заявляв прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

Як відомо, Президент України раніше заявив, що глава РФ під час телефонної розмови запропонував йому обмін утримуваними у форматі «всіх на всіх».

Президент Російської Федерації мені сказав, що бачить вирішення питання полонених усіх на всіх. Я йому відверто сказав, що всіх на всіх я – з радістю, але є одна ситуація. Справа в тому, що список наших усіх, тих хлопців, які перебувають саме на тимчасово окупованих територіях, не збігається зі списком людей, які контролюють зараз наші тимчасово окуповані території», – заявив Зеленський у блозі на Ютуб-каналі «Зе!Президент».

Він зазначив, «всіх на всіх ми обов'язково зробимо, але спочатку повернімо всіх тих, хто є в Росії, є в Криму, і почнемо з моряків».

«Мені здається, що це нормальний крок для відновлення діалогу й реальний сильний крок до того, щоб припинити війну», – зазначив Зеленський.

Як відомо, за даними Міністерства закордонних справ, Росія незаконно утримує понад 70 українців. До цього числа не входять 24 українські моряки, захоплені Росією біля Керченської протоки наприкінці листопада 2018 року.

У відомстві пояснили, що кваліфікація утримання громадян України на території Росії як політичного вмотивованого та незаконного виходить за межі компетенції МЗС. У зв’язку з цим міністерство керується чинним законодавством, зокрема постановами парламенту.