Найближчим часом Зеленський прийме кадрові рішення щодо складу української делегації в Мінську.

Другий президент України Леонід Кучма сподівається, що новий глава держави Володимир Зеленський усвідомлює важливість Нормандського формату і Мінського процесу. Про це він сказав під час зустрічі з главою Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ на Україні Ертугрулом Апаканом з нагоди завершення перебування останнього на цій посаді. Про це передає прес-служба президентського фонду "Україна".

"Я глибоко переконаний, що президент Зеленський повністю усвідомлює як важливість нормандського формату, так і мінського процесу. Думаю, найближчим часом він прийме відповідні кадрові рішення щодо складу української делегації в Мінську", – сказав Кучма.

Екс-президент також подякував Апакану за роботу з мирного врегулювання ситуації в Донбасі, окремо відзначивши роботу посла в рамках Контактної групи (КГ).

Для довідки: Ертурул Апакан був призначений головою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні 2 квітня 2014 року. Він має багаторічної досвід дипломатичної кар'єри – був постійним представником Туреччини в ООН (2009 – 2012) і займав посаду заступника міністра закордонних справ (2006 – 2009). 

Варто зазначити, що, понад чотири роки Леонід Кучма представляв Україну в Контактній групі з врегулювання ситуації на сході України, і пішов з цієї посади, коли йому виповнилося 80 років.

Другий президент України Леонід Кучма впевнений, що під керівництвом президента Володимира Зеленського буде створена професійна команда, а главі держави радить більше діяти і менше говорити.

Варто зазначити, що Кучма, зробив неочікувану заяву, натякнувши на бездіяльність парламенту, у Дніпрі, де стартувала сьома міжнародна наукова конференція "Космічні технології". В конструкторському бюро "Південне" чотири дні будуть говорити про створення ракети-носія, майбутніх супутникових системах, про перспективні ракетних двигунах і дослідженнях Місяця.

Серед гостей провідні фахівці Франції, Німеччини, Італії, Казахстану та інших країн світу. Другий президент України і почесний академік міжнародної академії астронавтики Леонід Кучма відзначає: потрібно більше уваги приділити майбутньому космічної галузі. Вважає свій потенціал України використовує недостатньо.

"Якщо ми подивимося на ту ситуацію, яка є в Україні, як фінансується ракетно-космічна галузь, взагалі передові технології, то відповідати нічого. В кінці грудня того року Кабмін подав до парламенту космічну програму. Де вона? 5 місяців пройшло. Треба діяти, якщо ми хочемо бачити щось в Україні ", – говорить Леонід Кучма.