Президент України Володимир Зеленський вніс зміни до складу Національної інвестиційної ради, призначивши себе її головою. Про це йдеться в опублікованому на сайті глави держави указі №423 / 2019.

"До складу ради входять: прем'єр-міністр України, голова Національного банку України (за згодою), перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України, Міністр фінансів України, Міністр юстиції України, а також за згодою представники українських і іноземних організацій і компаній, ділових кіл, експерти з питань залучення інвестицій, розвитку підприємництва, фахівці в області економіки, фінансів ", – йдеться в зміненому указом п.5 Положення про Національну інвестиційну раду.

Рада затверджена в складі 29 осіб, очолює її Зеленський, секретар – глава Ради волонтерів при Міноборони в 2014-2017 рр, кандидат в народні депутати від партії "Слуга народу" Давид Арахармія. Також до Нацради включені заступник голови адміністрації президента Олексій Гончарук та Вадим Пристайко, помічник глави держави Андрій Єрмак і радник президента Олег Устенко.

У Нацради після зміни її складу залишаються прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, перший віце-прем'єр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, міністр фінансів України Оксана Маркарова і міністр юстиції Павло Петренко.

Решта 19 осіб введені до складу ради за згодою – це президенти, генеральні директори і голови правлінь великих міжнародних компаній і банківських організацій.Це президент Державної нафтової компанії Азербайджану "Socar" Ровнаг Абдуллаєв, голова правління компанії "Turkcell Iletisim Hizmetleri A.S." Ахмет Акча, гендиректор компанії "Unilever NV" (Сполучене королівство) Алан Джоуп, голова ради директорів "Marubeni Corporation" (Японія) Фумія Кокубу, гендиректор відділення Європи, Близького Сходу і Африки банку "Citigroup Inc." (США) Джеймс Коулз, глава правління компанії "Metro AG" Олаф Кох, гендиректор компанії "Engie SA" (Франція) Ізабель Кочер.

Також в складі Нацради за згодою – голова правління компанії "Louis Dreyfus Holding B.V." (Нідерланди) Маргарита Луї-Дрейфус, голова правління і гендиректор компанії "Cargill Inc." (США) Девід МакЛеннан, голова правління і гендиректор "Arcelor Mittal Limited" Лакшмі Міттал, президент і гендиректор групи компаній "Sumitomo Зігрій." (Японія) Куніхару Накамура, президент і гендиректор компанії "Holtec International, Inc." (США) Кріс Сінгх і голова Нацбанку Яків Смолій.

До ради включені також голова правління і гендиректор групи компаній "DP World" (Об'єднані Арабські Емірати) Султан Ахмед Бін Сулайєм, гендиректор і президент групи компаній "Vitol Holding B.V." (Нідерланди) Ян Тейлор, головний операційний директор Міжнародної фінансової корпорації Стефані фон Фріденбург, гендиректор компанії "Bunge Limited" (США) Грегорі Хекман, президент Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Сума Чакрабарті і президент і генеральний директор компанії "Posco Daewoo Corporation" (Південна Корея) Кім Янг-Санг.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.