Візит президента Володимира Зеленського до Європи був важливий тим, що український лідер показав межу, яку Київ не переступить в питаннях Донбасу.

Про це політолог, професор Києво-Могилянської Академії Олексій Гарань розповів у коментарі.

"Для Франції та Німеччини теж було важливо подивитися, з якими пропозиціями приїде Зеленський. Вони дуже зацікавлені хоч якось просунути врегулювання на Донбасі. І вони розраховують на якісь компроміси в позиції України", – каже політолог.

За словами експерта, у зв'язку з цим українському президенту було важливо не допустити якихось кроків, які могли б трактуватися як ослаблення позицій України, недостатню їх чіткість.

"І я думаю, в цьому сенсі показовим стало те, що Зеленський виправив формулювання Макрона про переговори з сепаратистами. Пояснив, що це неприпустимо. Умовно кажучи, накреслив "червону межу", перехід за яку Україною навіть не розглядається", – зазначає політолог.

Окрім цього варто додати, що сам президент України Володимир Зеленський розповів, що під час першої зустрічі з президентом РФ Путіним скаже йому, що Донбас і Крим – це Україна.

Так, на питання журналіста, що він скаже Путіну під час їхньої першої зустрічі, Зеленський відповів: "Почнемо з того, що Донбас і Крим – це Україна".

"Крим – це Україна. І ми сподіваємося, що незабаром ми його повернемо. Я дуже люблю Крим. Я був там багато-багато разів. Це унікальне місце в Україні з його природою та історією. Він завжди був і залишається частиною України", – заявив український президент у відповідь на питання журналіста, чи не втрачений Крим для України.

На питання, чи вірить він в те, що Україна приєднається до ЄС, Зеленський відповів, що Україна уже є частиною європейської сім'ї.

"Україна прагне до європейської інтеграції, цього найбільше хоче наш народ. Але ми розуміємо, що нам потрібно показати переконливі результати, щоб мати можливість приєднатися до спільного економічного, правового, митного та цифрового простору ЄС.

Я хотів би бачити Україну на такому рівні розвитку, щоб країни ЄС побачили нас як рівноправного члена Союзу. І ми зробимо все для цього", – сказав президент України.

Також, президент Володимир Зеленський наголошує, що Україна не готова на переговори з сепаратистами, але готова продовжувати роботу в "мінському форматі".

Про це він сказав на прес-конференції після зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном.

Перед цим перекладач, яка перекладала слова Макрона, сказала від його імені: "Зеленський дав знаки зі свого боку, що він готовий іти на припинення вогню, готовий до діалогу з сепаратистами".

Зеленський заперечив ці слова.

"Тут є невелика помилка. Ми не готові до діалогу з сепаратистами, саме так я почув переклад. Ми готові діяти в мінському форматі. Ми готові в мінському форматі продовжувати відносини. Ми готові припинити вогонь", – наголосив він.