Володимир Зеленський визнав, що є співвласником бізнесу в Росії. Також, шоумен, який заявив про намір балотуватися в президенти, запевняє, що найближчим часом вийде з кіпрської компанії, яка у свою чергу володіє кінофірмою на території Російської Федерації.

Про це він заявив в інтерв'ю "Українській правді".

Як відомо, журналісти програми "Схеми" знайшли у нього кінобізнес у Росії, попри його заяви, що він закрив його на початку російсько-української війни. 

Шоумен визнав, що в Росії продовжує працювати компанія "Грин Филмс", що належить кіпрській компанії Green Family LTD, у якій він є співвласником.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Рішення у мене наступне, дуже просте і яке все знімає. Я зрозумів, що я можу вийти не з цієї компанії, яка там в Росії, а з кіпрської компанії, яка є власником тих компаній. І все. Ось ми сьогодні знайшли це рішення і найближчим часом я вийду,— сказав Зеленський.

До слова, саме про це йшлося у розслідуванні програми "Схеми". У матеріалі журналістів також повідомлялось, що Green Family LTD володіє ще двома компаніями у Росії. За словами Зеленського, ці дві компанії уже закриті.

На репліку журналіста, що "Грин Филмс" знімає фільм "Вниз" і навіть подавала заявку на державне фінансування фільму в Росії, Зеленський відповів, що заявку подавали "ті, хто займається цією компанією" в РФ, тому що вони передали компанію в управління.

Крім того, він пояснив, що студія "Квартал 95" отримує роялті від усієї інтелектуальної продукції, яка вироблялася до 2014 року. Зеленський навів у приклад проекту "Свати", контракт за яким був укладений до війни з Росією.

Контракт укладений на 10 років. Як я можу закрити цю компанію? Контракт до 2021 року. З 2011 до 2021 року ми отримуємо роялті від "Сватів". Ми ці гроші отримуємо. Що ж нам треба робити? Закрити? Подарувати росіянам наші гроші? Ні,– заявив він.

Ми візьмемо ці гроші, вони переходять на нашу кіпрську компанію, з Кіпру вони приходять в Україну і на це ми знімаємо тут,– підкреслив шоумен.

Варто вказати, що роялті – це платежі за користування, котрі "ліцензіат" (отримувач ліцензії, патенту) сплачує "ліцензіару" (продавцю ліцензії, патенту) за поточне користування активами, найчастіше правами інтелектуальної власності.