Головна проблема конфлікту на Донбасі – гібридність, яку створила сама Україна. Про це в відео-інтерв’ю Politeka заявив політичний консультант Михайло Чаплига.

За його словами, для завершення війни потрібно усунути гібридність. 

Гібридність – це подвійні стандарти, де є агресор, з яким торгують, де одночасно війна і антитерористична операція, де газ проходить по документації одним шляхом, а по факту – береться іншим.

«Грабіжницька гібридність – це те, що потрібно забрати. І Володимир Зеленський почув це, він почав рубати по живому. Цю війну можна завершити, відрубавши руки тим, хто на ній наживається. І Зеленський почав це все відсікати. Молодець, в цьому напрямку він робить все правильно», – говорить Чаплига.

Також експерт відзначив, що сьогодні можна констатувати однозначний факт – і на Заході, і на Сході України хочуть завершення війни. Далі точки зору розходяться, однак припинення бойових дій – це спільне прагнення.

«В нас є розбіжності, просто ми по-різному бачимо механізми припинення війни. Мова йде про відновлення прав людини і справедливості, здорового глузду. Мова йде про подолання гібридності», – резюмує Чаплига.

Додамо, що нещодавно, президент України Володимир Зеленський вказав Росії на її відповідальність за дії бойовиків на Донбасі. Про це заявила прес-секретарка глави Української держави Юлія Мендель.

"Для України очевидно, що саме Росія несе відповідальність за дії незаконних збройних формувань на Донбасі. І коли артилерійські обстріли відбуваються в той самий момент, коли робочі підгрупи працюють над механізмом припинення вогню, президент прямо вказує Росії на цю відповідальність", – сказала вона.

За словами Мендель, Зеленський надає російській стороні можливість "виправити ситуацію шляхом впливу на бойовиків, повернувшись таким чином у русло переговорного процесу".