Після того, як не один день українці провели під МВС через вбивство 5-річної дитини двома поліцейськими, вони вирішили продовжити діяти.
Так, на сайті Президента з'явилася петиція №22 / 057092-еп про негайне відсторонення від виконання службових обов'язків з наступним звільненням з посади Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Петицію підтримали понад 28 000 чоловік. Вчора Володимир Зеленський опублікував свою відповідь на вимоги громадськості:

«Відсторонення конкретної посадової особи з посади як міра забезпечення кримінального провадження застосовується на умовах і в порядку, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Звільнення Міністра внутрішніх справ України відповідно до Конституції України здійснюється за поданням Прем'єр-міністра України і належить до повноважень Верховної Ради України.

Відповідно до вимог Закону України «Про Кабінет Міністрів України» член Кабінету Міністрів України може бути звільнений з посади Верховною Радою України шляхом прийняття відставки члена Кабінету Міністрів України за поданою ним заявою про відставку, за поданням Прем'єр-міністра України і за власною ініціативою.

Аналіз чинного законодавства свідчить, що відсторонення від посади і / або звільнення посадових осіб Президентом України можливе стосовно тих осіб, які призначаються Президентом України».

Таким чином, згідно з українським законодавством, у Президента відсутні повноваження для усунення або звільнення Міністра внутрішніх справ України.