Президента Володимира Зеленського виставили винуватим в ситуації з відмовою партії Міхеїла Саакашвілі “Рух нових сил”

Колишньому губернатору Одеської області і його соратникам заспівати балотуватися на вибори до Верховної Ради. Блогер Єлизавета Богуцька на своїй сторінці в Facebook пояснила причини події і закликала не піднімати паніку.

23 червня з прес-служба ЦВК відзвітувала про підсумки засідання, яке провела голова комісії Тетяна Сліпачук за твердженням кандидатів-мажоритарників. Орган відмовився реєструвати людей, які балотуються за списками “Руху нових сил”. Представники Центрвиборчкому відзначили, що партія розглядала питання своєї участі у виборах вже 8 травня. А ось дострокові вибори були призначені указом президента Володимира Зеленського тільки 21 травня – після його інавгурації.

“Отже, розгляд 8 травня 2019 року на засіданні Ради політичної партії” Рух Нових сил “Міхеїла Саакашвілі питань, пов’язаних з участю партії в позачергових виборах народних депутатів України від 21 липня 2019 року, не могло бути здійснено”, – заявила Тетяна Сліпачук.

Вона додала, що 10 червня Міхеїл Саакашвілі провів позачерговий з’їзд партії, на якому затвердили виборчий список, порушивши вимоги статуту партії. Копію рішення ЦВК і копію документів Центрвиборчком збирається відправити на перевірку в поліцію.

Єлизавета Богуцька звернула увагу, що крайнім в ситуації зробили Володимира Зеленського. Нібито, він повинен втрутитися і домогтися від комісії справедливого рішення. Однак не став цього робити. Автор публікації запропонувати не пороти гарячку і ретельно розібратися в ситуації:

“Дивлюся по ФБ, як окремі користувачі генерують ненависть і починаю сумніватися в їх порядності. Ще нічого не відомо, але вже точно зрозуміло, що винен в цьому Зеленський, тому що він повинен втрутитися … Друзі. Втручалися у нас всі президенти. Порошенко взагалі рукоблудія в ЦВК і судах. Зеленський неодноразово заявляв про те, що суд повинен бути незалежним. До речі, не забуваємо, що Ківалов все ще має вплив на ЦВК”.

Блогер припускає, що конфлікт зовсім скоро вдасться вирішити через суд. Адже останнім часом так вдалося врегулювати ряд проблем.

“Для того, щоб звинувачувати Зеленського, треба спочатку зрозуміти, що не так з документами, які були представлені в ЦВК від РНС. Можливо, через суд за прискореною процедурою, домогтися справедливості. Суди за 1 день стали практикою у вирішенні невідкладних питань. Згадайте суд перед 2 туром. Одіозний адвокат вирішив зняти з виборів Зеленського і подав позов напередодні ввечері. Суд завершив розгляд о першій годині ночі. Фактично, в день виборів”, – нагадала Єлизавета Богуцька.