Президент України Володимир Зеленський вольовим рішенням відмовився від згубної стратегії попередника Петра Порошенка

Політолог Андрій Золотарьов розповів подробиці. Він прокоментував нововведення гаранта з приводу параду на День незалежності.

9 липня президент записав відеозвернення до українців, в якому поділився раптовим нововведенням. Володимир Зеленський і його команда вирішили скасувати військовий парад до Дня Незалежності.

А зекономлені гроші роздати всім українським військовослужбовцям, як премії до свята.

«Хочу поділитися з вами нашої нової ідеєю. Зазвичай 24 серпня, на День Незалежності України, у нас проходить військовий парад. Помпезний і точно не дешевий. Мені здається, що в цьому році замість параду краще ці гроші виділити нашим захисникам і героям. Нашим військовим. І ми прийняли рішення виділити 300 млн гривень на премії. Всім нашим військовим », – повідомив гарант.

За його словами, День незалежності ніхто не скасовує – просто його проведуть в іншому форматі.

Андрій Золотарьов підкреслив, що немає прямого зв’язку між парадами і боєздатністю армії. Більш того, відмова від розкішних демонстрацій економить країні великі гроші.

Як приклад він навів Ізраїль: воюющее держава вже давно не проводить паради. За його словами, захід може підняти бойовий дух військовослужбовців. Але сильне враження справляє тільки на людей, далеких від армії. Зокрема, жінок.

Як звернув увагу експерт, Петру Порошенко за час президентського терміну не вдалося підняти армію на принципово новий рівень. Найновіша вітчизняна техніка на парадах проведена в 1989 році. Виняток становлять тільки подарунки з США.

У той же час, українці досі не розробили технології для створення артилерійських стволів. І це за п’ять років війни з Росією.

“Це окозамилювання, як і все те, чим займалася команда Порошенко протягом п’яти років: зображуємо життя по-новому, зображуємо найсильнішу в Європі армію. Кому ми потрібні? Це і є новий “совок”, коли під палючим сонцем військовослужбовці нескінченно кидають коробки … Згадую 14 рік, точно так же браво марширували. У цей час хлопці, у яких не було ні бронетехніки, ні транспорту, на автобусах з Іловайська проривалися”, – нагадав Андрій Золотарьов.

“Зеленський хоче дати сигнал зовнішнім партнерам, що не будуватиме месіанських амбіцій. Порошенко продавав європейцям меседж: ми – форпост Європи, який захищає її від орд Мордора, які ось-ось готові вторгнутися. Перший час це працювало … Але потихеньку нам стали говорити: хлопці, якщо ви говорите про проблеми – починайте з себе … Ось що трапилося в ПАРЄ – ми до цього йшли більше року.

Думаю, в цьому плані Зеленський чинить правильно, оскільки нічим не виправдані амбіції і гучні заяви набридли. Йти по второваною Порошенко дорож ке – найостанніша, що треба робити”, – заявив експерт.

Він додав, що президенту потрібно зосередитися на перемогах України у всіх сферах. І для цього у нього є різнобічна команда.