Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ повідомити в Раду Європи та Організацію Об'єднаних Націй, що Національне антикорупційне бюро України може прямо співпрацювати з антикорупційними органами інших держав.

 Про це повідомляє прес-служба глави держави.

 На думку президента, закон "Про Національне антикорупційне бюро України" і Кримінальний процесуальний кодекс наділяють НАБУ повноваженнями центрального органу в здійсненні міжнародного співробітництва в розслідуванні кримінальних проваджень.  Таким чином, бюро може безпосередньо співпрацювати з міжнародними партнерами з розслідування корупційних діянь, передавати і отримувати запити про міжнародну правову допомогу.

 "Однак через відсутність політичної волі з боку колишнього президента України і з метою перешкоджання роботі НАБУ реалізація повноважень Бюро здійснювати міжнародне співробітництво блокувалася", – сказано в заяві прес-служби.

 Зеленський доручив невідкладно повідомити депозитаріям міжнародних багатосторонніх договорів про визнання Україною з 25 січня 2015 року НАБУ центральним органом (разом з Міністерством юстиції та Генеральною прокуратурою) в сфері міжнародно-правового співробітництва в кримінальних процесах, "відправивши відповідні заяви в шість певних міжнародних багатосторонніх договорів, учасником  яких є Україна ".