Ярославський загрожує багатомільйонними позовами до українського уряду і розривом економічних відносин з Китаєм.

Президент групи DCH Олександр Ярославський в офіційній заяві повідомив про арешт акцій Мотор Січ. Текст заяви поширила група DСН.

“Вчора (6 серпня – ред.), Після того китайські інвестори підприємства оприлюднили інформацію про спільну з DCH заявці в АМКУ в рамках обов’язкового розкриття інформації на Шанхайській біржі, прокуратура додатково наклала арешт на акції і докваліфікувала формулювання обвинувачення до” державної зради “, – цитує прес-служба DCH заяву Олександра Ярославського.

Ярославський попросив Володимира Зеленського втрутитися в ситуацію, яка складається навколо продажу акцій Мотор Січі.

“Від імені DCH і наших китайських партнерів прошу пана Президента втрутитися в ситуацію. Сподіваюся, що завдяки політичній волі влади буде прийнято рішення, яке збереже Мотор Cіч для України”, – йдеться в заяві.

Ярославський попереджає, що якщо український уряд буде продовжувати перешкоджати законній реалізації прав і інтересів китайських інвесторів, наслідками можуть стати подача китайською стороною багатомільйонних позовів до міжнародних судів і суттєве охолодження двосторонніх відносин з Китаєм.

“Зрозуміло, правоохоронні органи повинні стежити за дотриманням законності. Але виникає питання: хто конкретно в цій ситуації державний зрадник? Той, хто хоче відродити вмираюче підприємство, зберегти робочі місця для 25 тисяч громадян України і статус нашої країни як авіаційної держави? Або ті, хто не дають законослухняним інвесторам це зробити? Для будь-якої розсудливої ​​людини і патріота відповідь звучить однозначно “, – підкреслює президент DCH в своїй заяві.

Бізнесмен підкреслив, що група DCH готова використовувати свій досвід і знання для того, щоб “Мотор Cіч” розвивалася і працювала на благо України, гарантує збереження і розвиток існуючої виробничої бази підприємства, технологій, робочих місць, прав інтелектуальної власності.

Ярославський додав, що всі спірні питання в даній ситуації можуть бути врегульовані в правовому полі з дотриманням норм українського та міжнародного права, але “окремі чиновники продовжують чинити тиск на бізнес, порушувати права іноземних інвесторів та зневажати законність як основоположний принцип демократії”.

Власник DCH зазначив, що процес тиску на китайських акціонерів “Мотор Січ”, який зараз намагаються реанімувати силовики і представники АМКУ, триває вже кілька років, і висловив думку, що за три роки з моменту арешту акцій підприємства вже давно можна було в усьому розібратися.