Суддя КСУ Володимир Мойсик, якого нардепи закликали піти у відставку, робити цього не збирається. Попри невчасно подану декларацію та відсутність інформації про суттєві зміни свого майнового стану, Мойсик все ж вважає: він нічого не порушував.

Водночас суддя визнає, що НАЗК склало на нього адмінпротокол за несвоєчасну подачу декларації.

Про це Володимир Мойсик сказав у коментарі “РБК-Україна”.

Він заперечує, що ситуація з його декларацією призвела до конфлікту інтересів при розгляді справи про неконституційність повноважень НАЗК.

У відставку Мойсик теж поки не збирається.

Нам фактично пропонують залишити державу без Конституційного суду. Такого не може бути. Я піду у відставку, коли сам захочу. Я не вважаю, що хоч на йоту я щось порушив, щоб повинен був йти у відставку,– наголосив суддя.

Крім того, він заперечив звинувачення політиків, що судді КСУ працюють в інтересах Росії.

“Подивіться, що вони пишуть. Що нібито в КСУ є група, яка підтримує Росію. Я пройшов два Майдани, я в 2014 році керував Коломийської сотнею на другому Майдані, я перебуваю у двох російських постановах про розшук і фінансових санкціях! І це я ще з Росією пов’язаний?”, – зазначив суддя КСУ.

Зазначимо, що Верховна Рада не обрала нових суддів Конституційного суду. Депутати провалили голосування за 4 кандидатів на одну вакантну позицію. А за двох інших на другу вакантну позицію – не голосувала.

Рада розглядала конкурс, де кандидат від “Слуги народу” Михайло Буроменський відмовився балотуватися. Про це у прямому ефірі розповів Федір Веніславський, представник президента в КСУ.

Він пояснив, що Рада за регламентом розглянула це питання і жоден з кандидатів не набрав достатньої кількості голосів. Тому призначено повторний конкурс на одну вакантну посаду, який може відбутися протягом щонайбільше 40 днів.

Натомість другий конкурс депутати не встигли розглянути фізично, оскільки завершився час, відведений регламентом. На думку Веніславського, Рада розгляне відповідне питання вже на одному з найближчих пленарних засідань.

“Наші колеги з опозиційних партій заявляли, що це (призначати нових суддів у КСУ) не логічно. Абсолютно логічно. Якщо подивитися на реакцію наших міжнародних партнерів, то всі закликають оновити цей суд, оновити його якісний склад”, – зауважив Веніславський.

Призначати нову людину в Конституційний Суд України – це один з найлегітимніших кроків, аби оновити його, – запевнив представник президента в КСУ.

І підкреслив, порядок денний Ради не варто пов’язувати з мирними ініціативами на Донбасі. Мовляв, КСУ не може давати висновків щодо законопроєктів, які не мають на меті зміну Конституції. Він вважає, що це вигадки тих, хто намагається вкотре звинуватити владу в зраді.

Відзначимо, що президент Зеленський обурений діями суддів і вважає свій законпроект про відставку усього складу КСУ – правильним рішенням і відступати не збирається.