У середу, 20 січня, відстороненого главу Конституційного Суду Олександра Тупицького знову не пропустили до будівлі КСУ.

Співробітники державної охорони сказали, що вони виконують рішення Державного бюро розслідувань, йдеться в сюжеті “5 каналу”.

Повідомляється, що Тупицький прибув під будівлю КСУ на двох авто в супроводі особистої охорони. Але їх навіть не пропустили у двір суду. Сам відсторонений суддя сказав, що він офіційно не звільнений, тому у нього буде відзначено прогул на роботі.

Також глава КСУ вимагав від охорони наказ або письмове звернення, за яким йому заборонено відвідувати робоче місце. Але йому відповіли, що письмових звернень від ДБР у них немає і вони просто виконують наказ.

Тупицький пообіцяв і завтра прибути до суду. Себе ж він вважає невинним, а кримінальну справу сфабрикованою. Підозру, яка надійшла йому поштою, він назвав незаконною.

Нагадаємо, що 19 січня співробітники Управління державної охорони не пропустили до будівлі КСУ його відстороненого главу Олександра Тупицького. У той же день ГБР пред’явили підозру Тупицькому в скоєнні кримінальних злочинів проти правосуддя.

Нагадаємо, Тупицького підозрюють в причетності до заволодіння майном енергомеханічного заводу в місті Зугрес (зараз він тимчасово окупований терористами т.зв. “ДНР”).

29 грудня президент Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького від його посади на два місяці.

Суддя ж 6 січня полетів на відпочинок в ОАЕ. Його помітили на королівської віллі, перебування на якій коштує 300 тисяч гривень на добу.

Незабаром Тупицький спростував названу вартість своєї відпустки і опублікував документи. Однак і в них знайшли невідповідність. В Україні відсторонений глава КСУ повернувся 13 січня.