Вчора, під час ефіру на 4-му каналі, сказала про превілейованість олігархічного бізнесу подружжя Герег, зокрема торгівельної мережі будівельних матеріалів Епіцентр, під час карантинних обмежень в Україні, пише Надія Савченко.

Далі в оригіналі:

Я отримала реакцію від глядачів, які написали мені на сайт політичної партії “Громадсько-політична платформа Надії Савченко” .
Вважаю дане листування варте обговорення всього народу України. Мені цікаво стільки українців не розуміють як утворюється олігархат і скільки українців готові до сприйняття встановлення феодального (нео-феодального) ладу в Україні?
Особисто я проти феодального (нео-феодального) ладу в Україні і буду з цим боротися!
Н.С.

Нижче публікую листування без висвітлення персональних даних:

 

До українців
Вчора, під час ефіру на 4-му каналі, сказала про превілейованість олігархічного бізнесу подружжя Герег,…

Опубліковано Надія Савченко Пʼятниця, 13 листопада 2020 р.

Лист перший.

Шановна пані Надіє!

Вчора ви виступали на 4 каналі щодо “Епіцентру”, де в мене працює двоє дітей.
“Епіцентр” – це аптека дому і коли в нас у сусідів залило 10 поверх, то до “Епіцентру” бігли всі, щоб “полікувати” наш будинок. Мої діти теж хочуть працювати і отримувати заробітну плату.
Вважаю, що бізнес, який працює в Україні і для українців ви не маєте права безпідставно критикувати. А якщо не хочете, то і не ходіть в “Епіцентр”, вас що туди тягнуть?!

Шановна пані Дописувачка

Я чудово розумію Ваші почуття.
По-перше Епіцентр дійсно створює робочі місця. Але коли державна влада вводить вибірковий карантин то повинна думати про весь бізнес, який надає робочі місця, а не тільки про бізнес олігархів подружжя Герег.

По-друге Епіцентр це дійсно продає товари необхідні людям майже цілодобово. І я сама часто купую їх товари бо Гереги є монополістами в Україні на цьому ринку, альтернативи мережі Епіцентр в Україні майже немає. Наприклад ринки будматеріалів “Юність” чи ринок на окружній будуть закриті на карантин.

Я говорила лиш про те, що держава, як регулятор, не має права встановлювати різні правила гри для привілейованого бізнесу і для простих людей. Карантинні обмеження або однакові для всіх, або їх вводити не потрібно взагалі, бо по суті вони безглузді!

Ваші діти могли б отримувати більш гідну оплату праці, якби бізнес Герег працював в справедливо конкурентних умовах, а не був монополістом на ринку будівельних товарів і встановлював мізерну оплату праці своїм працівникам.

Так повинно бути в нормальній державі. І в Україні так теж колись буде! Ми для цього тут і живемо і працюємо!
Тому не ображайтеся. Я розумію, що це питання зачіпає Вашу родину, але я думаю про всі родини в Україні і розумію що справедливим баланс буде тоді коли буде діяти закон і правила його виконання будуть для всіх однаковими.

Лист другий.

Подружжя Герег, за яких ви вчора казали на телебаченні, заслуговують на високу шану від простих людей. Ви приїдьте на Хмельниччину, зайдіть у школи, дитячі садочки, побувайте на спортивних майданчиках, проїдьтеся по дорогах, подивіться на будинки, як у Швейцарії з червоними дахами, а саме головне – візьміть до своєї сім”ї дітей ваших загиблих побратимів, як це зробили Гереги. А вже потім щось кажіть. У вас що життєве кредо – “мочити” своїх, відданих Україні?

Відповідь.

Меценацтво це завжди добре. Люди, які нажили великих статків і віддають частину коштів на благодійність заслуговують на вдячність людей, яким вони допомогають і на повагу інших людей, які це бачать.
Але річ не в Герегах, чи інших дуже багатих людях, річ в тому які правила держава встановлює для бізнесу – однакові і рівні для всіх, чи привілейовані персонально вибраним особам.

Люди, які працюють в Епіцентрі і на дочірніх, до цієї мережі, підприємствах могли б отримувати більш гідну оплату праці, якби бізнес Герег працював в справедливо конкурентних умовах, а не був монополістом на ринку будівельних товарів і встановлював мізерну оплату праці своїм працівникам.

Так повинно бути в нормальній державі. І в Україні так теж колись буде! Ми для цього тут і живемо і працюємо!
Легко бути меценатом коли тобі держава створює “теплу ванну” із податкових умов. А особливо корисно бути меценатом на виборчому окрузі, по якому ти обираєшся мажоритарним депутатом до Верховної Ради і на якому ти одарюєш свій електорат.

Герега балотовалася,колись, до Київської міської Ради по округу, на якому я проживаю все своє життя. Тому я добре пам’ятаю її благодійність, поставлені та пофарбовані лавочки і тротуари. Але я також бачила роботу міської влади і занедбаний Київ в кожне п’ятиріччя між передвиборчими агітаціями.

Тому не ображайтеся. Я розумію, що це питання зачіпає Вас особисто, але я думаю про всі українців в Україні і розумію, що справедливим баланс буде тоді коли буде діяти закон і правила його виконання будуть для всіх однаковими. Бізнес і політика не повинні бути зрощеними, вони повинні функціонувати окремо, інакше це породжує олігархат. А це шкодить державі і її народу.
З повагою
Надія Савченко