Кризовий 2020-ий рік був і роком великих перемог. Всі ми знаємо звук розбитої ялинкової прикраси. Саме такий музичний супровід спіткав найдорожчу іграшку Кремля вартістю майже в $10 млрд – трубопровід «Північний потік-2», пише Лана Зеркаль.
Далі слова в оригіналі:
Минулорічні санкції призупинили будівництво газогону. Із запровадженням нових санкцій, які стосуються страхування та сертифікації трубопроводу, «Північний потік-2» залишиться просто меморіалом геополітичним мріям Кремля про диктатуру у Європі. Адже 335 голосів конгресменів, які підтримали законопроект, достатньо для подолання вето.
Щоб «Північний потік-2» перетворився на найдорожчий недобуд у Балтійському морі, було проведено багато зустрічей, аби переконати, що російський проект – це не тільки проблема України. Це, в першу чергу, питання енергетичної безпеки, геополітики та домінування країни-агресора у Європі. У Німеччині та США давно й активно працює російський лобізм.
Росіяни залюбки підтримують місяцевих політиків, забезпечують їм пристойний пенсійний пакет та прибуткове місце роботи. Тож викликів було багато, але спільними зусиллями ми змогли переконати більшість країн у небезпечності ПП2.
Більд (Bild.de) назвав кремлівський проект «Потоком смерті» і політичним проектом експансії Росії, а The Wall Street Journal – проектом, який збільшує залежність Західної Європи від Росії і послаблює альянс НАТО.
Віщуємо, що росіяни зроблять надзусилля і спробують обійти санкції. Але нам і українським політикам необхідно, щоб цей план не був реалізований. Ніхто не обіцяв, що буде легко. ̶Н̶о̶й̶ ̶н̶е̶ ̶н̶и̶в̶ ̶і̶ ̶т̶и̶ ̶н̶е̶ ̶н̶о̶й̶.
Але трубу тягнули не дарма. Її можна використовувати для поштових голубів, або кричати в неї для зняття стресу. До того ж вона може стати популярним аква-пам’ятником.
Кризовий 2020-ий також може закласти ґрунт для перемог у майбутньому. Ми зробили все можливе, щоб почати розробку власних родовищ на чорноморському шельфі.
“Це неможливо, там Росія” – скажуть скептики. Перемога в Стокгольмі та реальна справа в Гаазі теж були “неможливими”, але професійна командна робота, знання європейських правил та вміння за ними працювати роблять дива. Коли ми кажемо “Україна – це Європа” – ми маємо на увазі, що це професійність, партнерство та чіткість завдань.
Якщо дуже коротко – то розвідка і видобуток на шельфі дуже можливі. І ми можемо творити там дива, якщо будемо послідовні. Бо газ буде потрібен ще багато років, незважаючи на перехід на відновлювану енергетику. Газ – перехідне паливо, і що більше ми його видобуваємо, то більш сумним стає один керівник Газпрому та його начальник. Прізвища не мають значення.
Українці ж в коментарях пишуть, що Лана Зеркаль повинна стати наступним президентом, а Володимиру Зеленському, в команді потрібні саме такі як Лана. Професійні, рішучі та ефективні. Наразі її бачать в ролі прем’єр міністра ( пишуть користувачі соціальних мереж).