Німеччина, яка вже надає вагому підтримку Україні, зробить свій внесок і у забезпечення мирного порядку після війни.

Про це заявив журналістам федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц перед початком саміту Європейської політичної спільноти у Кишиневі, передає кореспондент Укрінформу.

“Зараз ми робимо свій внесок у підтримку України. Ми завжди говорили, що мають бути гарантії мирного порядку після війни. Німеччина зробить свій внесок у це. Як це буде виглядати в конкретних термінах, ми маємо обговорити. Ми вже давно про це говоримо”, – сказав Шольц, відповідаючи на запитання про надання Україні гарантій безпеки.

Він додав, що Європа об’єднана у підтримці України, і “Німеччина робить у це дуже вагомий внесок”.

“Наша фінансова та гуманітарна допомога, а також військова підтримка дуже важливі. Після США це – найбільший внесок, зроблений однією країною”, – заявив канцлер.

На саміті в Молдові президент України Володимир Зеленський назвав гарантії безпеки для України та сусідніх країн “дуже важливими”. Він не лише посилався на напад РФ на Україну, але й попередив про “можливі напади на інші частини Європи”.

До слова, Канада також виступає за гарантування Україні підтримки у довгостроковій перспективі, оскільки Росія залишатиметься небезпечною і важливо не допустити повторення агресії.

Про це глава канадського МЗС Мелані Жолі сказала перед зустріччю міністрів країн НАТО в Осло. 

“Навіть після перемоги України Росія все ще залишатиметься для неї дуже небезпечним сусідом. Тож у наступні години я говоритиму про важливість надання довгострокових безпекових гарантій Україні. Ми маємо гарантувати, що не допустимо, аби Росія вторглася знову. А також ми знаємо, що буде багато державних і приватних інвестицій у рамках відбудови України, і інвестори хочуть бути впевнені, що їхні інвестиції у безпеці”, – зауважила вона.