За даними джерел агентства “Українські новини”, у вересні Президент планує зробити подання на звільнення Якова Смолія з посади голови НБУ.

“Ймовірно, що слідом за ним звільниться і все правління. Потім варто чекати на заміну членів ради НБУ за квотою Президента”, – зауважує журналіст інформагентства Юрій Дощатов.

Зараз за квотою президента від Петра Порошенка у Раді НБУ працюють Микола Каленський, Богдан Данилишин, Василь Фурман і Олександр Петрик.

“В останні дні з`явилася інформація, яка дає підстави вважати, що ще одним кандидатом на пост прем`єра, а можливо, і глави НБУ, може бути Ігор Уманський (екс-перший заступник глави Мінфіну, екс-в.о. міністра фінансів, – ред.).

За неофіційною інформацією, Уманський досить часто бере активну участь у багатьох зустрічах Президента, переважно, стосуються обговорення економічних і кадрових питань.

Сам Уманський, який не раз був помічений в ОП, підтвердив, що у нього відбуваються контакти, як з представниками команди Президента, так і особисто з Володимиром Зеленським, однак відмовився від коментарів”, – зауважує Ю. Дощатов з “Українських новин”.

Нагадаємо, У квітні Володимир Зеленський заявляв, що не буде ініціювати звільнення Якова Смолія з посади глави НБУ.

У червні президент запевняв, що буде “поважати і захищати” незалежність НБУ.

Разом з тим, у липні В. Зеленський вніс у Верховну Раду законопроект №10444 (цей документ критикували посли G7), в якому передбачена в т.ч. люстрація Я. Смолія та інших високопосадовців часів президентства Петра Порошенка.

Нагадаємо, перша зустріча президента Володимира Зеленського і голови Національного банку України Яківа Смоля відбулась ще у травні, на ній обговорили питання співпраці з Міжнародним валютним фондом та важливість незалежності НБУ.

За словами голови НБУ, зустріч із новим президентом була змістовною.

“У мене була перша зустріч з президентом Зеленським. Обговорювали поточну економічну ситуацію і роботу банківської системи, необхідність співпраці з МВФ і важливість незалежності НБУ. А також – подальші кроки для підтримки макрофінансової стабільності”, – написав тоді голова Нацбанку.