Володимир Зеленський підписав закон, який зменшує вік призову з 27 до 25 років та радикально змінює підхід до мобілізації. Цей законопроєкт було прийнято Верховною Радою ще у 2023 році, проте глава держави не поспішав приймати рішення, яке відобразиться на всій країні. Проте історичний момент настав. 

На сайті Верховної Ради України з’явилося повідомлення про повернення закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» з підписом Президента.

Підписання цього закону означає, що тепер під мобілізацію в Україні підпадають чоловіки у віці від 25 років, а не від 27, як це було раніше. 

Законодавці впевнені, що це сприятиме швидшому поповненню мобілізаційних резервів

«Реалізація проєкту Закону України унормує питання щодо поповнення мобілізаційного людського резерву як складової військового резерву людських ресурсів», – мовиться в пояснювальній записці на сайті ВР.

Також президент України Володимир Зеленський затвердив законопроєкт про електронний кабінет військовозобов’язаного. Його прийняття очікувалося в парламенті майже два місяці.

Проєкт закону про електронний кабінет військовозобов’язаного був зареєстрований в парламенті 18 вересня 2023 року депутатами різних фракцій. Ця ініціатива спрямована на зменшення кількості візитів громадян до територіальних центрів комплектації.

В Міноборони акцентували, що цей законопроєкт є «критично важливим для обороноздатності України». Реалізація його положень сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних. Крім того, електронний кабінет перетворить послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат.

У електронному кабінеті військовозобов’язаного з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних в системі.

Законопроєкт також запроваджує можливість створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифікату)

«Завдяки законопроєкту буде створено реєстр військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який дозволить забезпечити надання онлайн-послуг військовослужбовцям»,– зазначають у Міноборони.