Верховна Рада не змогла призначити новим міністром освіти та науки Сергія Шкарлета через брак голосів, тож за наполяганням президента Володимира Зеленського його призначили в.о. міністра в обхід парламенту.

На засіданні уряду 25 червня Шкарлета призначили заступником міністра й одраз ж виконувачем обов’язків міністра.

17 червня прем’єр-міністр подав його кандидатуру парламенту для призначення міністром освіти. Проте наступного дня профільний комітет розкритикував цю кандадидатуру і у фракції “Слуга народу” забракло голосів для його призначення.

Через таке рішення комітету, як кажуть співрозмовники ВВС News Україна, під його головою Сергієм Бабаком від “Слуги народу” захиталось.

Як вказують джерела ВВС News Україна в уряді, Зеленський особисто лобіює його кандидатуру і змусив уряд піти на такий крок в обхід Ради.

Раніше Верховна Рада підтримала Романа Абрамовського міністром захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України. За таке рішення проголосували 264 народних депутати

“Найближчим часом представлю екологічний план, що буде корелюватися з програмою діяльності уряду” – пообіцяв новоспечений міністр.