Телеканали “112 Україна”, NewsOne и ZIK, які напередодні потрапили під санкції, не мають нічого спільного із свободою слова. Це прямий наслідок політичної афіляції їх власників з терористичними організаціями та Кремлем. Таким чином названі ЗМІ створені з метою їх успішної трансформації у зброю масової дезінформації українців.

Таку думк висловив лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк під час виступу на одному з українських телеканалів.

Яценюк нагадав, що у жовтні 2018 в Раді було ініційовано голосування за ухвалення постанови про запровадження санкцій проти путінсько-медведчуківського пулу засобів масової інформації. Тоді пропозицію підтримали 229 нердепів.

Водночас він нагадав, що тоді не вдалося добитися, щоб і президент, і РНБО запровадили ці санкції: “Ми дали легальні підстави, але, на жаль, тоді не було прийнято рішення, яке сьогодні прийняв президент Зеленський”.

“Крок до закриття цих каналів і те, що одного з ключових депутатів Опозиційної платформи “За життя” і бізнес-партнера Медведчука чітко названо особою, яка задіяна в терористичній діяльності, – правильний, державницький і заслуговує на повагу”, – підкреслив він.

Водночас, наголосив Яценюк, цього кроку недостатньо: “І Збройні Сили України, і органи безпеки, і політика як така інфіковані російською агентурою. Починаючи з псевдоекспертів і закінчуючи різного роду телеграм-каналами, політиками, засобами масової інформації під прикриттям, які активно просувають путінську кремлівську інформаційну пропаганду і брехню”.

“Я б хотів вірити, що Зеленський перетнув червону лінію в свідомості Путіна. Що Зеленський продемонстрував, що він не буде грати під дудку Кремля, Путіна, його кумів і російської пропагандистської, фінансової машини. Крок із закриття каналів і те, що… бізнес-партнера Медведчука чітко названо особою, яка задіяна в терористичній діяльності, означає, що тут вже задньої передачі не існує”, – наголосив Яценюк.

Подальші кроки президента, за словами лідера “Народного фронту”, повинні бути більш глобальними: “Як президент буде себе поводити в “нормандському” форматі. Чи буде закликати США долучитися до “нормандського” формату. Чи буде боротися проти наративу, який розповсюджує Росія, про так зване зовнішнє управління. Чи президент і вся нова влада будуть проводити справжні реформи – економічні, політичні, по боротьбі з корупцією. Перший крок, який нині зрозумілий, – Зеленський усвідомив, що кремлівська пропагандистська машина представляє загрозу для української держави. Подальші кроки повинні бути більш глобальні – як у зовнішній, так і у внутрішній політиці України”.

Екс-прем’єр вкотре наголошує, що Росія – це держава, яка напала на нашу країну. В таких умовах у президента немає іншого виходу, як боротися проти окупанта і агресора, це його конституційний обов’язок.

“У Зеленського нема іншого шляху, аніж боротися і бути проукраїнським президентом – адже тут ніколи не приживався і не приживеться будь-який проросійський президент. Тому Зеленський повинен бути президентом України і боротися з усіма, хто посягають на інтереси держави і українців”, – резюмував лідер “Народного фронту”.