Одним з міністрів, які можуть бути відправлені у відставку найближчим часом, може стати Альона Бабак, що відповідає в уряді за регіональний розвиток і будівництво. Причина – незадовільні результати роботи.

За 4 місяці на посаді ввірене їй міністерство особливих досягнень не показало і замість того, щоб зосередитися на основних повноваженнях відомства – децентралізації, Бабак в більшій мірі займалася будівельною сферою, відзначають журналісти.

Зокрема, мова йде про спроби призначити своїм заступником екс-чиновника з підробленим дипломом, пропозиції створити якісь комунальні КП для завершення довгобудів, заступництво за сумнівного главу ДАБІ.

“У жовтні минулого року в ЗМІ з’явилася новина, що відстороненого екс-главу ДАБІ – Олексія Кудрявцева, який в даний час знаходиться під слідством, можуть призначити новим заступником міністра з розвитку громад і територій. Справа в тому, що посаду керівника Державної архітектурно-будівельної інспекції Кудрявцев зайняв, пред’явивши підроблений диплом Технічного університету Молдови. Гучний скандал, що почався в кінці 2018 роки за оприлюдненням цієї інформації, спричинив за собою відкриття кримінального провадження », – йдеться в матеріалі.

Видання зазначає, що нібито саме міністр рекомендувала його в якості свого заступника, хоча, як експерт по ЖКГ, не могла не знати, хто такий Кудрявцев. І тільки скандал в ЗМІ і відновлення кримінального провадження за фактом підробки документів, змусили її відмовитися від цієї ідеї. Раніше, в 2018 році, Бабак була одним з 150 народних депутатів-підписантів, які вимагали залишити Кудрявцева на посаді глави ДАБІ.

У грудні минулого року Бабак потрапила в черговий скандал. Вона фактично “обнулила” результати конкурсу на главу ДАБІ – жоден з трьох переможців не пройшов співбесіду з міністром. Експерти кажуть, що таким чином була зроблена спроба зберегти на посаді старого в.о. керівника ДАБІ Олександра Строкача, якого в матеріалі називають “наступником Кудрявцева”.

«Результати роботи Строкача в ДАБІ, за словами одного зі співробітників відомства, можна охарактеризувати як« повний хаос » – видача «порожніх» дозволів і ліцензій на будівництво, фактична зупинка роботи комісії з розгляду проблемних питань в ДАБІ, плутанина з реєстром ДАБІ (зараз фахівці з’ясовують, чи достовірні дані внесені в електронну базу)», – йдеться в матеріалі.

Як відомо, Олена Бабак була призначена міністром розвитку територій і громад в серпні 2019 року. До цього – народний депутат VIII скликання від партії “Самопоміч”, експерт в сфері ЖКГ. Життя Олени Бабак пройшла від однієї грантової програми до іншої – КМІС, ООН, USAID тощо. Основною причиною потрапляння Бабак в Кабмін Гончарука називають місце її народження – Кривий Ріг. При призначенні на посаду нікого не збентежив навіть той факт, що вона вже була фігуранткою антикорупційного розслідування – не задекларувала свій бізнес в 2014 році.