Президент України Володимир Зеленський незадоволений самостійністю спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, стверджує “Українська правда”, посилаючись на свої джерела.

У статті йдеться про те, що для Зеленського важливий контроль над парламентом, а перехід Разумкова “з розряду менеджерів президентської вертикалі в розряд самостійних суб’єктів політики” спровокував конкуренцію з президентом.

Співрозмовник журналістів в парламентській фракції “Слуга народу” говорить, що Разумков порушив “неписану угоду” команди президента.

“Коли найближча команда президента зайшла у владу, між нами був укладений такий неписаний договір: ми всі працюємо на одну людину – Зеленського. А своїм іміджем, окремими політичними проектами, якщо захочемо, будемо займатися вже на наступні вибори. Діма відразу почав вести свою гру і працювати на себе “, – пояснив близький до Зеленського нардеп з монобільшості.

Видання припускає, що Разумков не поступиться амбіціями заради представництва ідей президента в Раді.

“Тому Банковій доведеться або домовлятися з ним, або спробувати його замінити. […] Як розповідають в оточенні Зеленського, президент був би не проти підсадити Стефанчука на щабель вище в парламентській ієрархії. Але є проблема – ця ступінь вже зайнята “, – йдеться в статті.

Питання відставки Разумкова складніше, ніж може здатися на перший погляд, пише “Українська правда”.

“Перше – як пояснити людям, чому Разумков з найвищим рівнем довіри повинен піти з посади? Є якісь серйозні претензії до спікера, окрім образ [Зеленського]? Друге – чи достатньо Стефанчуку впливу і популярності в Раді, щоб депутати погодилися за нього проголосувати? Тому Офіс президента вирішив не форсувати зміну керівництва парламенту, а для початку медійно прокачати Стефанчука”, – зазначає видання.

За даними журналістів, для реалізації останньої ідеї Стефанчуку найняли окрему прес-службу; також на нього нібито працює окрема аналітична група в ОПУ.

“І головне – віце-спікеру дають шанс проявити себе як державного менеджера в новому проекті. Мова про так звані” трійки”- це близько 20 профільних груп, в кожну з яких входять відповідний голова комітету Ради, член Кабміну і заступник глави ОПУ. Їх задача – скласти план і написати закони під програму президента “, – сказано в статті.

До роботи трійок може приєднуватися прем’єр-міністр Денис Шмигаль, але Разумкова, за даними видання, до їх діяльності не запрошують.

Джерело в «Слузі народу» так прокоментував чутки про те, що на Банковій готують відставку Дмитра Разумкова, повідомляє “Політика страни”.

«Цього разу слух про усунення Разумкова з посади – не зовсім слух, а скоріше розвідка. І він не безпідставний. Офіс президента намагається провентилювати тему і зрозуміти настрої депутатів. Причини три. Перша – рішення РНБО щодо закриття трьох каналів, по якому Разумков позначився відокремленим ставленням до теми. Він утримався від голосування і виступив проти закриття каналів. Друга – правка за повноваженнями виконуючих обов’язків міністрів (на Банковій хочуть повернути їм повноваження – ред.), І голосування по Вітренку, якого Офіс висуне ось уже втретє найближчим часом. Потенційний наступник на посту – Руслан Стефанчук. Процедура відставки непроста. Спершу запитуються підписні листи, потім 150 підписів депутатів на відставку, а вже далі голосування. Поки голосів немає, але їх активно почали шукати ».