Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Федеральним президентом Швейцарії Симонеттою Зоммаругою.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

“Сторони наголосили на важливості міжнародної координації зусиль щодо боротьби вірусом та запобігання негативним наслідкам його поширення. Особливо відзначено необхідність надання соціальної допомоги населенню та підтримки національних економік”, – йдеться у повідомленні.

Зеленський високо оцінив вжиті швейцарською стороною кроки для забезпечення можливостей евакуації громадян України та Швейцарії, які побажали повернутися додому.

Зазначається, що Президент України висловив особисту подяку Федеральному президенту Швейцарії за опрацювання підготовки гуманітарного вантажу для потреб лікарень на сході України, яка відбувається в умовах вкрай складної епідемічної ситуації у Швейцарії.

Сторони також обговорили можливості підтримки ініціативи українських та швейцарських компаній щодо швидкого налагодження в Україні виробництва апаратів штучної вентиляції легень.

Зеленський привітав і підтримав ініціативу з проведення 5-ї ювілейної Міжнародної конференції щодо реформ в Україні у 2021 році у Швейцарській Конфедерації.

Було також висловлено сподівання на проведення державного візиту Федерального президента Швейцарії в Україну після стабілізації епідемічної ситуації у світі, зазначає пресслужба.

Додамо, що реалізація проекту «Велике будівництво» має бути продовжена, але з дотриманням усіх заходів безпеки працівників в умовах карантину з протидії поширенню вірусу.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час селекторної наради з міськими головами обласних центрів та головами ОДА.

«Повністю зупинити країну ми не маємо права. Проєкт «Велике будівництво» має бути продовжено, але все повинно бути безпечно», – зауважив Зеленський.

«Велике будівництво» – це спільний проект Президента та уряду України, який передбачає спорудження доріг та інфраструктурних об’єктів по всій країні.

У межах цього проекту побудують чи відремонтують:

  • 6,5 тисяч кілометрів доріг;
  • 236 шкіл;
  • 155 дитсадків;
  • 212 багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів;
  • 422 медичні амбулаторії;
  • 169 спорткомплексів.

Також Президент вважає, що навіть в умовах карантину не можна лишати людей без можливості купляти продукти харчування, тому у містечках, де продовольчі ринки є єдиним джерелом їжі, закривати їх не потрібно.

“Великі ринки треба закривати одразу. Але раптом у маленьких містечках немає магазинів, і ці базарчики є основним джерелом харчових продуктів, треба думати, як вийти з такої ситуації. Біля ринків можуть бути патрулі, які, наприклад, обмежуватимуть кількість людей. Прошу регіони поставитися до цього питання відповідально”, – завив він.