Володимир Путін не зможе застати зненацька Україну в разі нового військового вторгнення.

Зазначається, що глава держави Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради особливий законопроект “Про оборону України”

Даний документ був розроблений в якості плану оборони на випадок нового вторгнення російських регулярних військ на територію України.

Згідно з законопроектом “Про внесення змін в закон України “Про оборону України” щодо організації оборони держави” український президент Володимир Зеленський пропонує додати до чинного закону поняття “плану оборони України”.

“План оборони України – сукупність документів, які визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення політичних, економічних, соціальних, воєнних, наукових, науково-технічних, інформаційних, правових, організаційних та інших заходів держави щодо підготовки до збройного захисту та її захист у разі збройної агресії або збройного конфлікту”, – йдеться у законопроекті, який був опублікований на офіційному порталі Верховної Ради.

Експерти припускают, що унікальний законопроект, внесений до Парламенту, допоможе Володимиру Зеленському підготувати Україну до можливого військового перевороту або вторгнення регулярної армії країни-агресора.

Додамо, що Президент України Володимир Зеленський представив колективу Міністерства оборони України нового очільника – Андрія Загороднюка.

Він висловив сподівання, що екс-міністр оборони Степан Полторак також підтримає кандидатуру Андрія Загороднюка.

Володимир Зеленський подякував попередньому очільнику Міноборони та всьому колективу міністерства за роботу.

«Я вам вдячний за всю ту велику роботу, що ви робите щодня. Це найважливіше, бо в нас триває війна. Нашим військовим та нашим волонтерам – вдячний вам як професіоналам», – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави наголосив, що одним із завдань новопризначеного міністра оборони є належне соціальне забезпечення та умови життя українських військових і їхніх сімей.

«Я дуже хотів би, щоб ми зосередилися саме на умовах життя наших військових та їхніх сімей, їхньому відпочинку та лікуванні. Щоб вони могли пишатися своєю працею й пам’ятати, що не лише вони гордяться Україною, а й держава пишається кожним із них і справді оберігає їх, їхні родини», – підкреслив Президент.