Скандал щодо Трампа і його розмови з президентом України залишається на перших шпальтах світових видань. Зокрема, західна преса пише про таке: Чи вправно зіграв свою роль Зеленський у розмові з Трампом?

Існує питання, хто ким маніпулював у розмові між Трампом та Зеленським, пише для Politico Ніна Янкович, дослідниця американського аналітичного центру.

“Хоча чимало коментаторів називають Зеленського “українським Дональдом Трампом” через брак політичного досвіду і кар’єру в шоубізнесі, насправді Зеленський є вправним політичним актором, зокрема й під час важливих телефонних дзвінків з лідером вільного світу”, – зазначає авторка.

Зокрема в розмові з американським президентом Зеленський використав одну з фраз Трампа, заявивши, що хоче “осушити болото в нашій країні”. Далі зміг втиснути в розмову згадку про свою поїздку в Нью-Йорк, де він, звісно ж, зупинявся у Трамп Тавер.

Хоча під час розмови з Трампом лестощі подекуди зашкалювали, Зеленського важко назвати блазнем, який не розуміє, що коїться, пише Янкович.

“Він точно знав, як грати роль головного підлабузника, аби мати будь-який шанс отримати те, що потрібно його країні – продовження допомоги та могутнього друга”, – зазначає дослідниця.

Для Зеленського Трамп може стати ключем для завершення війни на Донбасі. Зважаючи на приязне ставлення американського президента до Путіна, хороші відносини між Трампом і Зеленським могли б дати Трампу зрозуміти точку зору України і подарувати важіль впливу, якого не було за Порошенка, пише Янкович.

Україна не може собі дозволити обирати міжнародних партнерів, і США – її найбільший і найбагатший союзник, пише Янкович, яка була радником українського МЗС у 2016-2017 роках.

На жаль, для Зеленського та України, його телефонна розмова з Трампом стала основою для розслідування щодо імпічменту, зазначає Янкович.

Тож зважаючи на обставини, двоє лідерів навряд чи будуть “частіше спілкуватися телефоном” – саме таке побажання Зеленський озвучував на початку розмови.

Також, як пише авторитетне видання “Зи Гардіан”, на думку політичних аналітиків, скандал щодо розмови між Трампом і Зеленським в Україні сприймають здебільшого як американську справу і він навряд чи зменшить підтримку Зеленського.