Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до бюджету на 2020 рік, пов’язані з пандемією коронавирусу. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Офісу президента.

Згідно з підписаним Зеленським законом, витратна частина бюджету зросла на 7% або 82,4 млрд грн. В цілому витрати держави зросли до 1,266 трильйонів гривень. Найдорожчою для бюджету статтею є боротьба з коронавірусом – 64 млрд грн.

Кошти з цієї статті будуть спрямовані на заробітні плати лікарям, на закупівлю товарів і послуг медичного характеру, а також засобів індивідуального захисту. Також в цій статті передбачено одноразову допомогу сім’ям померлих від COVID-19 медиків. Крім того, з цієї статті отримають кошти Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування.

Доходи бюджету скорочені на 11% 975,8 млрд грн. Скорочення дохідної частини в частці надходжень від податків і зборів передбачено на рівні 143 млрд грн. У цій цифрі закладено зниження надходжень ПДВ від імпорту і внутрішніх податків.

Дефіцит бюджету збільшується більш, ніж в три рази – 298,4 млрд грн. Для латання цієї дірки влада хоче взяти в борг 296,7 млрд грн. Крім того, очікуються надходження від приватизації в розмірі 0,5 млрд грн. перед змінами в бюджет розмір надходжень від приватизації становив 12 млрд грн. Радикальне зниження даної статті доходів свідчить про те, що приватизація державних підприємств не планується.

Витрати на Національну службу здоров’я зросли на 15,8 млрд грн. Крім того, в бюджеті передбачені доплати пенсіонерам в розмірі 1000 грн, чиї пенсії менше 5000 грн. в результаті витрати Пенсійного фонду зросли до 29,8 млрд грн.

Крім того, новий документ передбачає суттєве зниження фінансування регіонального розвитку (децентралізація) – на 2,6 млрд грн. На 2,3 млрд грн отримають менше культура і спорт. На 2,1 млрд гривень стало субвенцій територіальним громадам. Фонд енергоефективності отримає менше на 1,6 млрд грн, а також зменшені субвенції вчителям на 1,55 млрд грн. Крім того, втратили фінансування на 1,2 млрд грн перепис населення і на 1 млрд грн освіту і місцеві вибори.

При цьому без змін залишилися витрати на армію і правоохоронні органи. Також не копійки не взяли з урядового проекту «Велике будівництво», на який передбачено аж 72 млрд грн.