Слідчі ТУ ДБР у місті Хмельницькому розслідують обставини смертельної ДТП за участю начальника державного пожежно-рятувального поста ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

За попередньою інформацією, 2 грудня 2020 року посадовець ДСНС близько 17:00 вчинив дорожньо-транспортну пригоду смт. Білогір’я Хмельницької області. Так, перебуваючи за кермом власного автомобіля «Fiat», він не впорався із керуванням та наїхав на 54-річного пішохода, який йшов узбіччям неосвітленої ділянки дороги.

У результаті ДТП чоловік помер на місці події. Встановлено, що водій перебував у стані алкогольного сп’яніння – драгер показав 2,18 проміле.

Службову особу було затримано в порядку ст. 208 КПК України. Наразі тривають першочергові слідчі дії.

Попередня кваліфікація правопорушення: порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що спричинило смерть потерпілого (ч. 2 ст. 286 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років або без такого.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Хмельницька обласна прокуратура.

Нагадаємо, увечері 12 липня на Столичному шосе під Києвом сталася смертельна ДТП, внаслідок якої загинула сім’я з чотирьох осіб, серед них двоє малолітніх дітей, ще одна дитина перебуває у лікарні. Як виявилося пізніше, у винуватця ДТП виявили вміст алкоголю у крові на рівні 1,32 проміле.

Тоді Володимир Зеленський у понеділок, 13 липня, повідомив, що на розгляді в парламенті перебуває законопроєкт №2695 про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.

Як повідомляла пресслужба Офісу президента України, цей законопроєкт посилює відповідальність водіїв за вчинення смертельної ДТП у стані алкогольного сп’яніння. Відповідно до положень, передбачається збільшення штрафів за водіння в нетверезому стані, запроваджуються штрафи за залишання місця ДТП, а також окреслені норми, що зменшують поле для маніпуляцій, щоб уникнути відповідальності.

“Цей законопроєкт надзвичайно важливий. Законодавча відповідальність за такі випадки – це гарантія того, що держава стоїть на захисті безпеки кожної родини й кожного українця”, – наголосив Зеленський.

На сьогодні цей закон готують для прийняття у другому читанні.