Україна готова надати майданчик для одного з головних офісів оновленої системи безпеки Організації Об’єднаних Націй, про це заявив Президент України Володимир Зеленський, виступаючи у вівторок на засіданні Ради Безпеки ООН з приводу масових убивств, учинених російською армією у Бучі, повідомляє Укрінформ.

Офіс може спеціалізуватися на превентивних заходах підтримання миру, – сказав Президент.

За його словами, світ має справу з «державою, яка перетворює право вето в Раді Безпеки ООН на право смерті, яка підриває всю архітектуру глобальної безпеки, яка дозволяє злу бути безкарним».

Якщо це триватиме, то кожна з держав зможе розраховувати лише на силу зброї, щоб гарантувати собі безпеку, а не на міжнародне право, на міжнародні інституції, ООН просто можна буде закрити, – сказав Зеленський.

Він наголосив, що діяти потрібно зараз: негайно повертати силу Статуту ООН, негайно реформувати систему ООН, щоб була справедлива представленість у Радбезі всіх регіонів світу. «Потрібно негайно примушувати агресора до миру», – додав глава української держави.

Зеленський закликав негайно притягувати російських військових і тих, хто давав їм накази, до відповідальності за виявлені злочини на території України. На його переконання, кожен, хто віддав злочинні накази і хто їх виконував, вбиваючи людей, опиняться під трибуналом, який має бути аналогічний Нюрнберзькому процесові.

Час трансформувати систему, стрижнем якої є ООН. Щоб це зробити, пропонуємо скликати глобальну конференцію, і ми просимо це зробити в уже мирному Києві – для того, щоб визначитися, як будемо реформувати світову систему безпеки, як будемо реально гарантувати непорушність загальновизнаних кодонів і цілісність держав, як будемо утверджувати верховенство міжнародного права, – сказав Президент.

Нагадаймо, що за попередніми оцінками, 80 тисяч квадратних км території України заміновані – це один з найвищих показників у світі.

Якщо через першу хвилю російської збройної агресії проти України у 2014 році очистки потребувало близько 16 тисяч квадратних кілометрів Луганської та Донецької областей, сьогодні, за попередніми оцінками, йдеться вже про 80 тисяч квадратних кілометрів території України, – про це повідомляє МЗС України.

Як зазначають в ООН, “Україна – одна з найзамінованіших країн світу. Ще до військового наступу, що триває, понад 1,8 млн людей вже вісім років жили в оточенні мін”.