Президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо визначення пріоритетних кроків для пожвавлення банківського кредитування як однієї з передумов пришвидшення зростання української економіки.
У зустрічі взяли участь Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, голова НБУ Яків Смолій, міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр юстиції Денис Малюська, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, представники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, державних банків та банківської спільноти. Також до обговорення долучилися керівники правоохоронних органів.
Президент наголосив, що обсяги портфелів кредитів, наданих бізнесу, на жаль, не демонструють відчутного зростання. Це означає, що бізнес не має ресурсу для розширення діяльності, економіка України залишається без “пального”. Тому спільне завдання влади — прибрати перешкоди до відновлення кредитування та розв’язати проблеми непрацюючих кредитів, щоб банківська система почала належним чином працювати.
Також, Президент Зеленський 11 жовтня підписав закон про покращення інвестиційного клімату в Україні. У Офісі Президента стверджують, що цей закон “змінить застаріле та неефективне регулювання, усуне юридичні прогалини та впровадить інноваційні правові інструменти”
Що передбачає закон про покращення інвестицій?
Офіс Президента наводить такий перелік важливих нововведень та нюансів:
► Відповідальність осіб та посадовців акціонерного товариства за збитки, завдані державі, шляхом передачі кредиторові майна у власність.
► Скасування сплати пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту.
► Договори про сплату пайової участі, укладені до 1 січня 2020 року, будуть чинними до моменту їхнього повного виконання.
► Замовники будівництва перераховуватимуть гроші до місцевого бюджету.
Важливо, що протягом 2020 року замовники будівництва на земельній ділянці перераховуватимуть до відповідного місцевого бюджету гроші на створення і розвитку інфраструктури Рекордне фінансування доріг у 2020 році: куди підуть гроші населеного пункту.
Мається на увазі 4% від загальної вартості будівництва об’єкта, якщо це нежитлові споруди, або про 2%, якщо це житлові будівлі.
► Будуть визначені об’єкти, при будівництві яких пайова участь не сплачується.
► Відбудеться скасування експертної грошової оцінки земельних ділянок приватної власності, які передають у заставу.
► Враховуватимуться особливості створення та діяльності ТОВ, що діють на підставі модельного статуту.
Закон набере чинності з наступного дня після публікації в офіційних виданнях “Голос України” та “Урядовий кур’єр”.