Міна, яку зберігав у себе вдома музикант Андрій Антоненко, підозрюваний у вбивстві журналіста Павла Шеремета, є “вихолощеною” бойовою, а не учбовою.

В Мережі з’явились результати експертизи:

“Можна зробити висновок про те, що… представлений на дослідження предмет… є вихлощеною (без вибухових речовин та додаткових детонаторів) промислово виготовленою протипіхотною осколковою міною направленної дії МОН-50, яка у наданому на дослідження вигляді до категорії боєприпасів та вибухових пристроїв не відноситься”.

У матеріалах експертизи вказано, що такі міни бувають учбовими, однак у такому випадку вони мають відповідне маркування.

Ця інформація наробила багато галасу в мережі. Експерти та політологи будують різноманітні теорії, проте найяскравішою є теорія Ігора Мосійчука, екс-нардепа 8 скликання, подаємо його слова в оригіналі:

Я твердо переконаний, що вбивство журналіста Павла Шеремета могло бути частиною спецоперації по усуненню з посади міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, яку руками СБУ проводив колишній президент Петро Порошенко.

Я стверджую, що це непоодинокий випадок, таких спецоперацій було до десяти, коли Порошенко руками СБУ, НАБУ чи того ж таки Саакашвілі прагнув усунути з посади Авакова в період з 2015 по 2019 рік. Мені інколи здавалося, що це бажання Порошенка стало маніакальним. Він свято вірив, що усунення Авакова з посади допоможе йому переобратися на другий термін.

Більше того Порошенко такі спецоперації проводив і відносно інших своїх політичних опонентів усуваючи їх з посад чи дискредитуючи політично. Рухало ним на мою думку маніакальне бажання мати абсолютну владу та за рахунок цього робити бізнес, тобто збагачуватися. Чи завжди при проведенні таких спецоперацій гинули люди? Звичайно ні! Але на жаль такі випадки були непоодинокі…

Я говорю це як народний депутат 8-го скликання який декілька разів ставав об’єктом таких спецоперацій і як тодішній перший заступник парламентського комітета з законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності який мав можливість отримувати інформацію майже з усіх правоохоронних структур.

Ця інформація відома не лише мені і я думаю, що заради майбутнього нашої країни вона має стати доступною українцям та лягти в основу обвинувального вироку!

Водночас на моє тверде переконання вина будь якої людини в будь якому злочині може бути встановлена виключно в суді, в ході справедливого, змагального судового процесу!