Ресурси ЗСУ доведеться залучити до боротьби з поширенням вірусу вже найближчими тижнями.

“Провідні країни світу успішно використовують збройні формування для протидії вірусу, в тому числі й медичні потужності армії. Стрімке зростання кількості хворих в нашій країні свідчить про те, що ресурси військових можливо доведеться задіяти вже протягом наступних 1-2 тижнів”, – підкреслюється в заяві, оприлюдненій пресслужбою Смешка.

Смешко підкреслив, що захворюваність буде зростати за експоненціальною моделлю, якій притаманне миттєве зростання кількості інфікованих.

“У результаті осіями вірусу стануть у більшості ті люди, які не виїжджали за межі України. Саме такий сценарій ми бачимо в Італії, Іспанії та Великій Британії. Наша медична система не готова адекватно зреагувати на такий виклик й навіть сплеск волонтерства й благодійності не врятує ситуацію.

Єдиний вихід – вже зараз планувати і готуватись до широкого залучення ресурсів Збройних сил України, Нацгвардії і Служби безпеки України для протидії вірусу. Судячи з динаміки захворюваності, це може відбутися протягом 1-2 тижнів”, — заявив він.

За його словами, сьогодні у влади є можливості посилити залученість армії та інших збройних формувань в боротьбі з панедмією, забезпечити чітку координацію та ефективне управління всією інфраструктурою.

“Наразі необхідна негайна інвентаризація усіх наявних ресурсів ЗСУ, Нацгвардії та СБУ, які можуть бути застосовані в протидії епідемії, особливо засобів захисту, військово-польових шпиталів та обладнання для них.

Також необхідно перевірити здатність системи територіальної оборони до активації в рамках боротьби з вірусом. Все це треба здійснити буквально за кілька днів, адже часу катастрофічно мало”, – упевнений Смешко.

Доповнимо, наразі вже штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації перегляне умови карантинних заходів через пандемію для людей працездатного віку. Про це під час брифінгу повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Він підкреслив, що насторожує велика кількість людей працездатного віку, які хворіють на вірусну хворобу.

“За результатами цього аналізу ми будемо переглядати підходи до карантинних заходів, оскільки ми бачимо, що мобільність населення від 18-ти до 50-ти років значно велика. Це велика група ризику. Тому потрібно буде переглянути наші заходи і внести зміни до карантину, щоб впливати і на цю групу населення, щоб зменшити кількість зареєстрованих випадків”, – заявив головний санітарний лікар.

Крім цього, не всі громадяни України підписали декларації з сімейними лікарями.

“Тому я закликаю ще раз повернутися до цього питання, переглянути і все ж таки підписати декларацію з сімейним лікарем. В іншому випадку ми будемо рекомендувати центри первинної медико-санітарної допомоги додатково укомплектувати лікарями, які будуть надавати допомогу і консультувати хворих з вірусною інфекцією, з симптомами гострої респіраторної хвороби на період епідемії в Україні. Саме тих пацієнтів, у яких немає декларації з сімейним лікарем”, – сказав Ляшко.