В офісі президента України Володимира Зеленського заявили, що з прикрістю сприймають рішення Білорусі віддати Росії затриманих бойовиків “Вагнера”.

“Україна з прикрістю сприймає рішення Республіки Білорусь передати Росії раніше затриману групу осіб, які належать до приватної військової компанії “Вагнера”. Безумовно, Республіка Білорусь – незалежна держава з власною позицією, але українська сторона очікувала більш юридично коректного й зваженого рішення”.

Деякі ж телеграм канали, із посиланням на джерело в ОП, зазначають, що Зеленський рвав і метав, коли дізнався, цю новину та яку сторону обрав Бацька.

В свою чергу, Міністерство закордонних справ України обурене словами президента Білорусі Олександра Лукашенка «про участь громадян України в організації, підкреслюємо, мирних протестів у зв’язку з результатами президентських виборів».

Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

«Ми обурені тим, що президент дружньої нам держави звинувачує українців у дестабілізації ситуації в Білорусі», — йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що немає ніяких доказів причетності українців до подій у Білорусі.

«Тоді як є докази причетності 28 найманців ППК Вагнера, затриманих у Білорусі, в участі у терористичній діяльності на Донбасі», — підкреслили в міністерстві.

У МЗС додали, що факти причетності «вагнерівців» до терористичної діяльності на Донбасі були детально викладені в запитах про видачу, які українська сторона направила до Мінська, але їх чомусь Білорусь відправила до РФ.

«Натомість „вагнерівці“, з благословення білоруської влади, повертаються до РФ. Щоб і надалі скоювати злочини на території суверенних держав», — додали у відомстві.

Раніше Лукашенко заявив, що проти Білорусі почалася агресія, організована з-за кордону, і згадав про Україну.

Окрім того, Президент Білорусі Олександр Лукашенко під час наради з членами Ради безпеки країни закликав силовиків не бити протестувальників після того, як вони впали і вже лежать.

«Я не можу сьогодні пред’явити претензії до кого б то не було. Не можу. Тому що ви бачите, як розвивається ситуація. Єдине, попрошу і міністра, і інших: ми все-таки слов’яни, якщо вже людина впала і лежить, його не треба бити», — сказав Лукашенко.

Водночас, він вважає, що ситуація в столиці країни Мінську «не катастрофа або аж надто перенапружена, але проблем вистачає»

Крім того, він стверджує, що організаторами протестів є люди з-за кордону.

«У перших рядах йдуть люди з кримінальним минулим, при тому пристойним кримінальним минулим. Ну і наші — де діти, а де не зовсім вже діти», — сказав Лукашенко.

Він також закликав батьків підлітків і молодих людей слідкувати за своїми дітьми.

«Я розумію, що деякі батьки в цьому віці часом вже не керують своїми дітьми, особливо хлопчиками. Ну так ви звернетеся до нас, ми допоможемо: поговоримо, займемо цих дітей», — додав Лукашенко.