Про те, як Зеленський проводить кадрову політику, розповів політолог Володимир Фесенко в ефірі каналу “Україна 24”.

“Один з головних критеріїв кадрової політики президента — довіра. На заході сильні партійні та державні інститути, у нас, на жаль, ситуація інша, такі критерії були у всіх президентів. Але це не тільки його особиста довіра, він розуміє, що коло особистої довіри вичерпано, і покладається на думку людей з оточення. Крім довіри, таким чином, ще критерії — командність, результативність”, — сказав він.

Фесенко зауважив, що Зеленському доводиться перебирати кадри в надії знайти найкращий варіант.

“Критерій професіоналізму він враховує і розуміє, але не може з багатьох причин оцінити – наприклад, в дипломатії, макроекономіці, тут залишається проблема, і доводиться знову покладатися на оточення, де теж не всі є доками в деяких сферах. Президент шукає, але методом перебору, як кажуть в народі, “методом тику”, він хоче знайти якийсь ідеальний уряд, який виправдає всі його вимоги”, — сказав він.

Також Володимир Фесенко розповів про те, як змінилося ставлення українців до президента Володимиру Зеленському за останній рік.

“Ставлення до Зеленського стало більш раціональним, менш емоційним, але ситуація не така проста. Хейтерство не зменшилося. Згадаймо критику на адресу бренду, коли президент і його дружина одяглися в їх вироби, — тут сталася сильна деформація. Що стосується зміни. Зеленський змінився, всі українські президенти мінялися за перший рік і за п’ять років. З одного боку — він людина, яка вважала, що може змінити українську політику, але він зрозумів, що за рік цього зробити не можна. Йому це президентство стало зрозумілим викликом з одного боку, з іншого боку – це особистий стрес”, — розповів він.

Політолог припустив, що буде впливати на характер Зеленського в майбутньому.

“Однак я не вірю в тезу про те, що він достроково піде у відставку, він не хоче програвати. Зеленський в суперечливому становищі: проста людина не з політики, але при цьому він став і політиком. Ця боротьба двох сутностей, головна суперечність всередині Зеленського, яке буде визначати його трансформацію”, — сказав він.

Крім того, Фесенко прокоментував скандальне інтерв’ю з Гіркіним.

“У мене дуже однозначне ставлення до цього інтерв’ю. Ми знаємо, що приклади інтерв’ю з терористами, в тому числі з Гіркиним, є у західних ЗМІ. У чому проблема для України? Я вважаю, що краще цього не робити, це стосується не тільки Гіркіна та Поклонської, тому що відбувається легітимація цих персонажів в українському інформаційному та політичному просторі”, — сказав він.