Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що покарання за порушення карантину потрібно посилити. Також глава держави сказав про те, що порушників треба штрафувати без судів, прямо на місці.

 

Для цього потрібно поміняти законодавство, а робити це до місцевих виборів депутати не хочуть. Про це Володимир Зеленський заявив під час свого інтерв’ю чотирьом українським телеканалам.

“Таке законодавство. Приймати рішення повинні депутати Верховної Ради. Ніхто перед виборами нічого не хоче робити. Питання не в монобольшільшості. Наші люди, я вважаю, сильно розслабилися. Я розумію, що втомилися, але не носити маски неправильно. Зміни в законодавстві повинні бути . Повинні знати: не носиш маску – відразу можна штрафувати. Але навіть це не так страшно. страшно, коли збирають 20-30 тис. людей на концертах. Ми попереджали Дніпро, Одесу, Харків. Скрізь пішла хвиля. Там є кримінальні справи. Але таке законодавство “, – сказав Зеленський.

Також в телеграм-каналі “Политика Страны” сказали про те, що президент за фактом просто звинуватив представників місцевої влади в саботажі.

Звертає на себе увагу наїзд Зеленського на мера Харкова Кернеса. Президент фактично звинуватив його (та інших мерів) в саботажі заходів проти коронавірусу. При тому, що сам Кернес потім коронавірусом і заразився.

«Всюди заведені кримінальні справи після чого голови тих чи інших міст беруть їх собі в риторику. Виходять і кажуть: “Так як вибори – мене хочуть скинути”. А не через нього загинула велика кількість людей.

Наприклад, я нічого поганого не бажаю меру Харкова. Він зараз хворіє. Але важлива річ. Ми говорили з ним кілька разів. Потім він нас послухав і зупинив метро, ​​коли відчував, що кількість хворих зростає. Після цього він говорив, що все буде добре. Зараз він захворів, на жаль, і ситуація у нього складна», – сказав Зеленський.

Кабінет міністрів розробив окремі законопроекти, які передбачають штрафи для простих громадян і для підприємців. Тим, хто носить маску на підборідді, доведеться заплатити 170 гривень. Тим, хто впустить в транспорт або приміщення людину з неправильно одягненою маскою, доведеться викласти від 3400 до 5100 гривень.

“Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі – по суті йде навіть трохи зменшення штрафів, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину”, – презентував законопроект міністр юстиції Денис малюська.