Президент України Володимир Зеленський під час свого послання Верховній Раді 20 жовтня заявив, що не дозволить скоротити фінансування української армії

“Окремо вкотре підкреслю – наступ світу в Україні не означає, що ми перестанемо піклуватися про армію. Навпаки, тільки сучасне і боєздатне військо буде гарантом подальшого дотримання миру і запорукою безпеки України”, – підкреслив глава держави.

За його словами, “страшилки, що Зеленський розвалить армію” виявилися невідповідними дійсності.

“Є незаперечні факти. У 2020 році бюджет на армію став найбільшим в історії України. За часів коронакрізіса він не зменшився ні на гривню. І не розганяйте, будь ласка,”зраду”, що в 21-му році ми скоротимо кошти на армію. Це неможливо, тому що бюджет ще не прийнятий. Я не дозволю цього зробити. Як мінімум, ці кошти залишаться на рівні цього року. тобто більш 117 млрд грн. тобто на 15 млрд більше, ніж в епоху білбордів про армію”, – сказав Зеленський.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Давид Арахамія в прямому ефірі політичного ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” заявив, що контрактна армія повинна бути добре оснащена, “мати ракетну програму, мати флот”, вважає глава парламентської фракції “Слуга народу”. Також він додав, що українську армію потрібно оптимізувати.

Він заявив, що його слова про необхідність скорочення чисельності Збройних сил були вирвані з контексту, а він говорив про оптимізацію.

“До 40 відсотків армії – це небойовий склад. З них відсотків 25 – люди, які беруть папір і носять його в іншу кімнату. Навіть наші військові жартують, що вони українська “паперова армія”, – сказав Арахамія.

Він зазначив, що завдяки ініціативі комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки проходить експеримент по автоматизації армійських бригад і батальйонів.

“І, якщо автоматизація працює, то з однієї бригади можна звільнити 150 людей повністю”, – сказав нардеп.

У свою чергу Олександр Завітневич, керівник парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки зазначив, що необхідно створити план довгострокової перспективи. Розвиток армії допоможе захисти кордони держави та повернути суверенітет.

На довгострокову перспективу він бачить Збройні сили України як “армію, яка не повинна бути радянською”.

“Вона не повинна бути надвеликою, але вона повинна бути оснащена сучасним озброєнням і навчена кращими вчителями”, – підкреслено він.