Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна і Польща вже сформували надзвичайно сильний союз, щоб постійно здобувати і творити свободу, а також між українцями та поляками панує справжній мир – мир між братами. Про це він сказав під час виступу в парламенті Республіки Польща.

Брати і сестри поляки! Я відчуваю, що ми вже сформували надзвичайно сильний союз. Хай неформальний. Але союз, який виріс з реальності, а не зі слів на папері. З тепла у нашому серці, а не з речей політиків на самітах. З того, як ви поставились до наших людей. До українців, які врятувались на вашій землі від зла, яке прийшло на нашу землю, – сказав Зеленський.

За його словами, понад півтора мільйона громадян України, в абсолютній більшості жінки та діти, не відчувають себе на чужині чи у приймах, бо Польща зустріла наших людей у своїх родинах з польською делікатністю та братською добротою.  

Залеський зауважив, що наразі не може бути впевненим в усіх лідерах народів, але впевнений, що захищати свободу України точно буде разом з Польщею. Зокрема, ще вранці 24 лютого він не сумнівався в тому, що в боротьбі з ворогом країна-сусідка обов’язково допоможе.

Так і сталося. Я вдячний за це. Польські брати і сестри з нами. Просто вже за один той день – перший день війни стало ясно мені і усім українцям, що між нами, між нашими народами немає кордонів. Будь-яких фізичних. Будь-яких історичних. Будь-яких особистих. За 16 днів війни українська гордість і польська честь, українська сміливість у боях і польська щирість у допомозі нам… Дозволяють мені сказати зараз важливі слова. Слова про те, що між нашими народами панує справжній мир. Мир між рідними. Мир між братами, – сказав він.

Також Президент висловив вдячність Польщі за всю допомогу, яку Україна вже отримала, і за зусилля, які докладає країна, щоб ми могли убезпечити українське небо.

Я вірю, що нам вдасться прийти до результату у цьому, до надзвичайно потрібно нам усім результату. Якщо Бог дасть і ми обов’язково переможемо у цій війні, ми розділимо перемогу з нашими братами і сестрами. Це наша велич. І ваша велич. Це боротьба за нашу і вашу свободу. Це спільна історія великих народів! Дай Боже нам Перемоги! – резюмував Зеленський.