Президент України Володимир Зеленський приїхав до Верховної Ради України, де сьогодні розглядатиметься законопроект про відкриття ринку землі.

Про це повідомляє журналіст Роман Кравець в Telegram.

Президент прийшов на засідання фракції “Слуга народу” і вмовляє депутатів голосувати за земельну реформу.

“Зеленський на фракції вмовляв депутатів проголосувати земельну реформу за два дні. Разумков відмовлявся – почав говорив, що на це потрібно мінімум тиждень”, – повідомив журналіст.

Депутати вирішили йти по регламенту і не поспішати.

Крім ринку землі, обговорювали закон про зменшення кількості депутатів Верховної Ради до 300.

Також президента запитували про обшуки СБУ на каналі “1+1”. Зеленський запевняв депутатів, що обшуки не мають нічого спільного із професійною діяльністю журналістів – шукають, хто прослуховував і хто монтував записи розмов прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

Кадрові питання Кабінету міністрів президентська фракція не обговорює, хоча це також планувалося.

Варто зазначити, що у Верховній Раді є більше ніж 226 голосів за прийняття законопроєкту про ринок землі.

Про це журналістам заявив голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

“У нас є більше 226 голосів у Раді. Ми єдиною командою йдемо до відкриття ринку землі, як ми й говорили в наших передвиборчих обіцянках партії президента і партії “Слуга народу”. Зараз ми плануємо голосувати до вичерпання питання. Тобто, скільки зможемо витримати, стільки й будемо розглядати правки до законопроєкту про ринок землі”, – сказав депутат.

Зазначається також, нібито вже “трапився невеликий скандал: Арахамія заявив, що сьогодні з ранку була спроба заблокувати кабінети спікера і віце-спікера. Однак це прямо і категорично спростував спікер Разумков. Він сказав, що Не було таких речей”.

Зазначимо, в кінці грудня минулого року комітет рекомендував Раді прийняти закон, але врахувати при голосуванні правку, згідно з якою купувати землю зможуть тільки громадяни України, а питання допуску іноземців до купівлі землі пропонується винести на референдум.

Як зазначається, Зеленський прийде також і в Раду а не лише на засідання фракції.

Варто зазначити, що голова Верховної Ради Дмитро Разумков відкрив ранкове засідання парламенту в четвер після чого одразу оголосив перерву на 30 хвилин на прохання двох фракцій.

“У залі зареєстровано 343 народних депутати. Ранкове засідання Верховної Ради України оголошую відкритим”, – сказав Разумков.

Відразу після відкриття спікер повідомив, що йому надійшла заява про перерву на 30 хвилин від фракції “Батьківщина” і депутатської групи “За майбутнє”.

“Надійшла заява від двох фракцій з проханням перерви, і тут є прохання зібрати голів фракцій в кабінеті Голови Верховної Ради України. Будь ласка. Перерва – 30 хвилин”, – сказав Разумков.