У четвер, 26 листопада, в МЗС Білорусі викликали посла України в Мінську Ігоря Кизиму і вручили йому ноту протесту.

У ноті офіційний Мінськ висловив протест у зв’язку з акціями біля посольства Білорусі в Україні проти режиму Лукашенка і в підтримку народу сусідньої країни.

«Послу виражена крайня стурбованість бездіяльністю компетентних органів України щодо припинення провокацій і відсутністю належних заходів реагування на відповідні офіційні запити білоруської сторони», – йдеться в повідомленні.

На думку білоруського МЗС, акції біля будівлі білоруської дипмісії в Києві створюють загрозу для її функціонування, а також для безпеки співробітників посольства і членів їх сімей.

Білоруська сторона також закликала розібратися з провокаціями щодо почесного консульства Республіки Білорусь у Львові і покарати винних.

Нагадаємо, між Києвом і Мінськом розгорається і торгова війна. Україна попередила про намір ввести спецмито на імпорт сталевих продуктів з Білорусі, реагуючи на дискримінаційні дії з боку Мінська відносно українських виробників цього виду товарів.

Раніше, Олександр Лукашенко відреагував на заяву України про відмову вказувати в офіційних контактах його в якості президента. Він заявив, що Володимир Зеленський повинен побоюватися, щоб його не назвали просто Зеленським, а не президентом.

“Володі Зеленському треба зараз побоюватися, щоб його хтось не назвав просто Зеленським, а не президентом. По-моєму, все до того йде. З 70% він обвалився, недавно хто 22%, хто 28, хто 30 дає. Треба примудритися , щоб за 1,5-2 роки обвалити довіру до себе з боку народу. Тому грубо скажу, чия б корова мукала, а Зеленського мовчала. Якщо він так сказав, я цього не чув. Це просто нерозумно виглядає “, – розповів Олександр Лукашенко .