Глава виконавчого комітету Національної ради реформ України Михайло Саакашвілі в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив, що карантин вихідного дня веде до тяжкої економічної кризи.

“У всього є дві сторони. У Німеччини, Франції та інших країн (де введені жорсткі карантинні обмеження – ред.) великі ресурси, резерви, і вони допомагають бізнесу. В Україні сьогодні таких ресурсів немає. Я думаю, Зеленський правильно зробив, що частину “ковідних” грошей направили на допомогу бізнесу. Ці 8 тис. грн хоч якась, але допомога. Але, звичайно, цього буде недостатньо”, – підкреслив Саакашвілі.

За його словами, проблема в тому, що “якщо просто наїжджати, закривати (бізнес – ред.) – навряд чи це буде ефективним”.

“Більше того, ці заходи не працюють. Я на вихідних був у багатьох місцях, де спокійно працюють кафе, ресторани, поліція бере гроші за те, що вони відкриті, спокійно кришують. Давайте не будемо себе обманювати”, – сказав він.

Саакашвілі додав, що в центрі Києва “кожний 2-3 заклад або зачиняється, або продається”.

“Більшість закладів абсолютно порожні. Реальні ознаки дуже важкої стагнації, кризи. У цій ситуації ще їх дотискати додатковими заходами. Економіка цього не витримає, вона лусне, це викличе трагедію мільйонів нових людей”, – підкреслив глава виконкому Ради реформ.

Раніше радник президента України з економічних питань Олег Устенко розповів, як влада відшкодовуватиме бізнесу збитки у разі локдауну.