В Україні в одній з районних лікарень від коронавірусу помер чоловік який, віддав свій кисень для хворого вірусом сина.

Про це повідомила волонтер Дана Ярова на своїй сторінці в Facebook. Вона уточнила, що діагноз COVID-19 був у обох пацієнтів і кисень кожному з них давали всього на 15 хвилин в день.

“Батько відмовився від своїх 15 хвилин в день на користь сина. Батько помер, сина продовжують лікувати. Тільки от не знаю, за померлого батька йому дають ще 15 хвилин кисню або вже ні”, – написала вона.

Дана, яка сама пережила важку форму COVID-19, розповіла про свої відчуття під час хвороби.

Сегодня я опять искала кислородный концентратор. И опять нашла его у Леся Литвинова. Концентратор для человека, который…

Опубліковано Dana Yarovaya Вівторок, 17 листопада 2020 р.

“Хто не пережив ознаки задухи під час ковіда, не зрозуміє. І я начебто як спокійно до них ставилася, і у мене був концентратор, але на підкірці все одно цей моторошний страх, що наступного разу ти можеш не вдихнути. Я задихалася настільки , що не могла розмовляти. І ще раз, це я була з концентратором. А тепер уявіть людину, яка задихається добу і йому на 15 хвилин дають подихати киснем. На 15 хвилин на добу !!!!! Це, с*ко, просто гестапо, Освенцим в чистому вигляді … Ви, с*ко, влаштували геноцид. Справжнісінький геноцид нації “, – заявила вона, звертаючись до членів пропрезидентської партії “Слуга народу”.

Дана також розповів про те, що проблемою закупівлі кисневих концентраторів займається волонтер Леся Литвинова.

“Лесі знову дуже потрібні гроші на концентратори. Леся знову рятує тих, кому в лікарнях дають довідки:”Такий-то потребує кисню “. А родичам кажуть:” Шукайте, де хочете”. Ось “де хочете” – це у Лесі” , – уточнила вона.

Вона закликала всіх допомогти Лесі в закупівлі необхідного медобладнання: “І це найкраще що ви можете зробити на сьогоднішній день. Адже ми ще навіть не вийшли на плато стабілізації зростання захворюваності. Ми тільки ростемо”.

Згодом, волонтерка Дана Ярова зізналася, що не перевіряла інформацію про інфікованого COVID-19 пацієнта, який помер, віддавши свій кисень сину у лікарні під Києвом.

Про це вона написала у Facebook.

Ярова зауважила, що історію їй переповіла дружина загиблого, проте на прохання надати докази жінка відмовилась. І пригрозила судом, якщо волонтерка згадає у дописі її прізвище.

«Я визнаю, що на моєму пережитому ковіді і тому, що я бачила в лікарнях та реанімаціях за півтора місяця своєї хвороби, помноженому на постійних розмовах з київськими волонтерами й постійному пошуку кисневих концентраторів, помноженому на риданні у слухавці жінки, котра поховала свого чоловіка, я опинилася у пастці власних емоцій й емпатії та повірила людині, не перевірила інформацію», – написала Ярова.

Благими намерениями устелена дорога в ад (с)
Сегодня я имела разговоры с журналистами и волонтерами города Белая…

Опубліковано Dana Yarovaya Четвер, 19 листопада 2020 р.