Незважаючи на епідемію 10 квітня в день звільнення Одеси влада міста вирішила обжежити урочистості, і закликала мешканців одягнути маски і суворо дотримуватися карантину

З відповідним зверненням виступив мер Одеси Геннадій Труханов.

“У цьому році ми святкуємо день визволення Одеси від нацистських окупантів в умовах карантину, а значить з рядом обмежень. На вулиці – це використання засобів захисту, дистанція між людьми, мінімум контактів”, – сказав Труханов.

В свою чергу, масових гулянь не буде, про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив глава обладміністрації Максим Куций.

“Ми відзначаємо цей день в респіраторах і захисних рукавичках. Вітаємо по телефону бабусь і дідусів і залишаємо продуктові набори під дверима. Замість святкових салютів – шукаємо медичне обладнання для лікарень”, – порадив Максим Куций.

Проте до пам’ятників все ж інколи сходять люди, та кладуть квіти – все це відбувається під контролем нацгвардійців та поліції.

Раніше ми писали, одеситам, які знаходяться на обсервації, заборонено вживати алкоголь. Відповідну постанову прийняв Кабмін 8 квітня 2020 року.

В документі зазначається, що під час двотижневого карантину повернулися з-за кордону українцям можна буде передавати особисті речі та продукти – але крім алкогольних напоїв.

Місцеві влади повинні забезпечувати медичне обслуговування у місцях обсервації, вони ж відповідають за харчування людей. Однак за їжу потрібно оплачувати з власних кишень.